Nejmocnější hrdinové Marvelu 034: Warlock

12. prosince 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 034: Warlock

Abych našim čtenářům trochu objasnil, jak si naše trio NHM recenzentů vybírá komiksy k recenzím, tak tento jeden odstavec věnuji právě tomuto přiznání. Jakmile známe část edičního listu, po jednom si vybíráme to, co chceme recenzovat, tím pádem si v prvním losování vybereme to nejlepší, nebo nejzajímavější aby naše recenze nebyly až tak kritické.

Tohle proběhne během pěti minut, ale další výběr z těch všech shitů a retro prasáren je dlouhý třeba i týden. Já si teda velmi neochotně vybral Warlocka, protože retro nemám rád a to vy víte. Ani Jim Starlin mě Captainem Marvelem moc neoslovil a vlastně spíše urazil, takže jsem do Warlocka šel velmi zvolna a s odporem. Možná právě proto mě čekalo překvapení a velmi příjemné.

Knihy Dobrovský

Nechvalme ale den před večerem, protože po prvním příběhu se scénářem Roye Thomase a kresbou Gila Kanea jsem moc nadšený nebyl. Seznámeni s Warlockem velmi rychlé, uspěchané, možná i trochu trapné a vlastně nic neříkající. Tohle si tak velká a legendární postava nezasloužila.

Tohle bylo prostě hořké a já hořkou čokoládu nerad. Proto mě více namlsal příběh Jima Starlina s kresbou Angela Mediny. Navíc jsem ihned po začtení poznal, že to vlastně není až tak retro. Z tohodle sršila síla devadesátek, což má k retru daleko a já si komiks začal stránku po stránce víc a víc užívat. Starlin nabídl dost přímočarý příběh, který se nezrdžuje a jedinné co nabízí je akční řežba s výbornou zápletkou, která je velmi jednoduchá ale i tak skrývá naprosto bezkonkurenční filozofický podtext.

Tak dobrý superhrdinský komiks jsem nečetl jak je rok dlouhý. Pravda, není to až tak růžové, jak o tom mluvím, ale musím uznat, že dnes převládají klady nad zápory. Navíc příběh podtrhuje skvělá kresba, která sice nemá k retru daleko, ale tohle je přesně to, co způsobilo převrat v kresbě. Dalo by se to označit za první krok k moderním mainstreamovým stylům.

K dokonalosti tomu chyběl snad jen moderní coloring, protože použitá paleta barev byla právě ještě z těch barev, které tak dobře známe z jiných starých kousků. Neřekl bych ale, že by mi to u čtení nějak vadilo, jen si myslím, že by tomu slušelo něco jiného. Každopádně jak jsem řekl, co se kresby týče, je tento komiks slušný a moje celkové hodnocení to jenom zvedá.

Verdikt

Dnes prostě musím hodnotit vysoko. Ačkoliv vím, že jsem trochu zaujatý tím, že to bylo slušné, což mě překvapilo, i tak tomu prostě tu osmičku dám. Normálně by si to zasloužilo hodnocení dobrého nadprůměru, ja jsem ale příjemně překvapen takže proto 8.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku