Modrá Crew 05: Třetí zákon

3. prosince 2017 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Modrá Crew 05: Třetí zákon

Na pokračování Třetího zákona jsem se velmi těšil. První kniha mě dost zaujala a já jsem si říkal, že pokud bude mít pokračování stejnou chuť, jistě mu budu moci dát ještě o bodík více. Nicméně jsem byl nejspíš velmi namlsán a těšil jsem se víc, než bylo zapotřebí, protože druhý díl přinesl lehké zklamání.

Komiks pokračuje přesně tam, kde první svazek skočil. Honba za biblickým rukopisem pokračuje a nenechá vydechnout žádného ze zúčastněných. Nicméně už tak dost vysoké tempo, nasazené již v prvním svazku, dále negraduje a čtenář je nucen zůstat na stejné vlně, což je škoda, protože změna by byla ku prospěchu.

Nechápejte mě špatně, ale druhý díl mi autorovou prací příjde jako taková sázka na jistotu, kdy moc neexperimentoval, moc neinovoval a ani moc nepřekvapil. Prostě jen dokončil to, co začal.

Myslím, že si to ale zasloužilo mnohem více. Komiks je to skvělý, to se musí nechat a nemůžu mu nic moc upírat, nicméně to mělo daleko větší potenciál, což se u mnoha jiných evropských komiksů říct nedá.

Rozehraná hra je tedy dohrána spíše z povinnosti a já jako čtenář jsem nedostal nic navíc. Nepřišel žádný zvrat, který bych nemohl očekávat, nepřišlo prostě žádné překvapení. Autor se dle mého snažil o velkolepé završení, nicméně ačkoliv završení přišlo, velkolepé nebylo. Je to čtení ve stylu církevních thrillerů Dana Browna, jenže on to dotáhl k dokonalosti a kýžený efekt se dostavil. 

Diskuze k tomuto komiksu jsou dost vášnivé a všiml jsem si, že nejsem jedinný, kdo viděl jistou podobnost s Danem Brownem. Xavier Dorison se jím ale inspirovat nemohl, protože Dan Brown začal vydávat až po něm. Spekulovat tu o tom, zda se Brown inspiroval Dorisonem je zbytečné a myslím, že naprosto troufalé.

Dorison stvořil skvělý komiks, který celou dobu graduje a těsně před koncem ztrácí tempo. Co ale tempo a atmosféru neztrácí je kresba. Alex Alice je kreslíř, v tomhle případě možná spíše malíř, jehož úroveň je velmi vysoká. Tenhle komiks je spíše uměním. Jeho práce je dokonalá a nemohu ji vůbec nic vytknout. Skvěle doplňuje děj, naprosto přesně vystihuje atmosféru a dokonale pracuje se čtenářovými smysly.

Verdikt

Třetí zákon mě druhým svazkem malinko zklamal, protože neskončil tak velkolepě, jak se celou knihu tvářil. Nicméně série je to velmi povedená a líbit se vám určitě bude.

7/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 24.9%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku