Ultimátní komiksový komplet #117: Co kdyby?

3. prosince 2017 S4TW Diskuze (2)
Ultimátní komiksový komplet #117: Co kdyby?

Je takovou lidsky oblíbenou otázkou, co by se stalo, kdyby...? Rádi si totiž představujeme situace, jak by se daná událost vyvíjela, kdyby měla jiná scénář než ten, který měla ve skutečnosti. Ve skutečném světe by to mohlo způsobit nemalou neplechu a tak buďme rádi, že tuto možnost dostáváme pouze v rámci marvelovského světa. Díky Ultimátní komiksové kompletu (již předposlední!!!) se můžeme podívat na nějaké velké události, které se odehrály v sedmdesátých a osmdesátých letech a trochu je pozměnit. Z něčeho se stane nový, zajímavý příběh, z něčeho ne. Jak to vidí naši recenzenti?

 

Knihy Dobrovský

S4TW

Co kdyby je bezesporu vynikající nápad, jak převyprávět klasické události trochu jinak a mnohdy se zajímavější vyústěním. Já, jakožto fanoušek nečekaných a nebojím se říct, špatných konců, jsem se na tohle moc těšil, jelikož čtenář neví, jak to celé dopadne a rozhodně nemůže počítat se šťastným koncem (těch špatných tu je většina).

No a když jsem dočetl první sešit, tak jsem byl vyloženě v extázi, jelikož se jednalo o parádní alternativní příběh. Fantastic Five byla výborně napsaná, zábavná, ale hlavně měla výborný konec. Další příběh s Avengers byl lehce slabší, ale pořád se jednalo o velmi zábavné čtivo.

Bohužel pak přišel slabší, vyloženě průměrný Strange, který trpí klasickými neduhy retra, které se tu jen horko těžko snáší. Bohužel v tomhle ohledu je Kree/Skrulská válka ještě horší a tohle už byl téměř brak, absolutní hrůza.

Naštěstí se to díky Hulkovi zvedlo, opět se jednalo o fajn, fantasy sci-fi zábavu. A pak přijde vrchol celé knihy, příběh se Spider-Manem a Gwen. Díky tomuto (a první sešitu) jsem moc rád, že tu tahle kniha mohla vyjít. Minipříběhy jsou super bonus, na svou dobu velmi vtipné.

Rád bych hodnotil knihu lépe, jelikož první a poslední sešit jsou vskutku excelentní Co kdyby? příběhy, ale bohužel se zde ukazuje, že kvalita scénáře zde až příliš osciluje mezi excelentní a téměř brak. 

To samé by se dalo aplikovat i na kresbu, ale zde se všechno více blíží k standardu, opět jen Gil Kane vybočuje (kladně). I tak jsem rád, že jsem si to přečetl, některé příběhy jsem si hodně užil a díky bonusovým minipříběhům dávám lehčí nadprůměr.

6/10

jardoom

Proč mi to ten S4TW dělá? Neustále mě tlačí do recenzí UKK a to i když ví, jak moc nesnáším retro, kterého je tahle série plná. Nyní mu ale děkuji, protože What if není vůbec špatný záležitost, takže jsem nakonec rád, že mě ke čtení těchto braků dokopal, protože jsem zjistil, že i mezi plevelem mohu najít květ.

What if není úplně bez chyby, ale nedá se mu upřít, že přichází s něčím, co se jen tak nevidí. On je to vlastně dost originální komiks, ze kterého není cítit žádný odér tehdejší doby plné naivity, laciných příběhů a bezmyšlenkových rozhodnutí.

Příběh, potažmo příběhy, si drží tempo, slušně pracují se vším, co v komiksu vidíte. Perfektně si drží odstup od čtenáře, kterému dovolí nahlédnout pod pokličku, ale vybalí to na něj až v tu správnou dobu.

On je tohle takový fajn únik od těch nekonečných sérií, které vám pomalu ale jistě lezou na nervy. Super oddechovka, která vás sice neočaruje vizuálem, ale o to víc najdete parádních věcí ve scénáři, který nabízí nenáročnou četbu o tom, co mohlo být, ale nebylo.

V zásadě si ani nemyslím, že je vlastně na příbězích něco špatně. Jasně, některé odpovědi, na vyřčené otázky jsou vám k ničemu, protože je dost možné, že o některých událostech vlastně ani nevíte, ale zase je fajn, že v rámci UKK je zde také něco, co už znáte a jiná podoba vás vlastně zajímá.

7/10

Verdikt

Bohužel nastala patová situace a hodnocení vyšlo přesně 6,5. Tentokrát tu není třetí do party, který by to rozsoudil...

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 16/03/2018 (16. března 2018)
Odpověd na #7341 příspěvek od filozof
Elhonzo to musí rozseknout!
Elhonzo se na to vyprdl  je to regent :D
filozof Offline
filozof 16/03/2018 (16. března 2018)
Elhonzo to musí rozseknout!
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku