Nejmocnější hrdinové Marvelu 032: Thor

25. listopadu 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 032: Thor

Já už komiksy z téhle série otevírám vážně nerad. Pachuť tuctovosti cítím pokaždé, když se na poličku s NHM podívám. Nicméně Thorův prostor v téhle sérii rázem maličko mění můj pohled na tuto sérii a já musím uznat, že se konečně něco málo povedlo a tohle byl super komiks.

Knihy Dobrovský

Dříve než se rozvášním nad Ragnarokem, což je hlavní příběh komiksu, musím se zde pozvracet z retro kousku, který nám dopřál Stan Lee a Jack Kirby. Kamenní lidé ze Saturnu je totiž komiks, který není až tak špatný co se scénáře týče, nicméně kresba se do akčního ani mytologického/fantasy komiksu vůbec nehodí. Kirby se nejspíš účastnil semináře na téma "jak kreslit jako Corben".

Hlavní příběh Ragnarok je ale maličko jiné kafe. Ono je to vlastně příhodné, že tento komiks vyšel po premiéře filmu. Tady si aspon čtenář udělá obrázek o tom, co Marvel Studios posral, nebo jak dobře s předlohou naložil. Ať si uděláte na film obrázek jakýkoliv, já zde hodnotím komiks a ten je slušný.

Akce je zde dost, ale i když je tohle akční jízda, člověk se pozastavuje nad tím, jak moc se snaží být děj epický, a on vlastně i je. Víceméně je to hlavně o síle rozhodnutí a o následcích, které přinesou. Díky tomuhle jsem konečně zase malinko nadšen, což se mi poslední dobou u čtení Marvelu (možná superhrdinských komiksů obecně) nestává.

Až tak růžové to není, je v tom totiž tisíc much, které vám čtení kazí. Nicméně je ve čtení skrytý repelent, který vám pomáhá je udržet mimo váš dosah a tak je občas umíte přehlížet. Chybí tomu například zvrat, příběh jede jako podle osnovy a tam, kam se na začátku vydáváte, se vlastně za pár stran dostanete a nečeká vás žádne překvapení, nečeká vás žádná vedlejší cesta jinam, nečeká vás prostě nic, co by vás zaskočilo a přineslo do zážitku něco navíc.

Kresba komiksu, ta je ale na jedničku. Tak jako se nehodila Corbenem páchoucí kresba v retro kousku této knihy (Corbena mám rád <3), tak pravý opak musím říct o kresbě italského kreslíře jménem Andrea Di Vito. Jeho styl přesně zapadl do konceptu příběhu a takhle přesně si představuju správnou kresbu pro epický mytologický příběh. Samotná kresba vás navíc vtáhle do děje, je to totiž opravdu atmosferická lahůdka.

Verdikt

Že by konečně skvělý komiks v téhle sérii? To asi ne, nicméně slušné to je. Konečně jsem četl něco, co mě bavilo, mělo to hlavu i patu a vypadalo to, že to zatřese se světem Marvelu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz