Gantz 17

12. listopadu 2017 jardoom Diskuze (0)
Gantz 17

V recenzi na minulý díl jsem vám říkal, že se možná něco chystá. Hiroja Oku totiž konečně pohnul s příběhem, konečně ukončil věci, které již nemohl dále natahovat a nabídl tak této sérii nové možnosti. O tom, zda je využil, se dovíte v této recenzi.

Knihy Dobrovský

Gantz konečně začíná gradovat a opět dostáváme to, co nás na téhle sérii baví od začátku. Konečně totiž přichází na řadu zběsilá akce, plná soubojů, příšer a hlavně krve. Už dlouho nepamatuju díl, ve kterém by se umíralo tak moc, jako v tomhle.

Hiroja měl podle mě v předchozích dílech nějaký útlum, a tak nějak možná nevěděl, kam dál. Minimálně dva díly to bylo takové nijaké a příběh se plácal od ničeho k ničemu. Nakonec ale autor udělal něco, co udělat musel a téhle sérii to prostě prospělo.

Gantz 17 je totiž plný akce, což je podle mě právě lákadlo téhle série. Hiroja navíc právě díky akci dělá to, co umí nejlépe. Jeho kresba je v akčních pasážích prostě dokonalá a čtenář si užívá každou kapku krve, každý výstřel i každý výbuch.

Co mě trochu zarazilo, a ještě nevím, zda příjemně či nikoliv, je návrat upírů, kteří nejsou tím, co by tuhle sérii nějak vyšperkovalo. Naštěstí to nejspíš není tak jak to vypadá, ale jak to doopravdy je, se dovíme klasicky v dalším svazku. Autor totiž nikdy nezklame a největší zápletku svazku rozuzlí až v dalším díle.

Gantz prostě opět začíná nabírat na síle a jsem rád, že jsem měl v minulých recenzích pravdu, když jsem tvrdil, že se chystá něco velkého. Tenhle díl je toho důkazem.

Jednu věc bych ještě rád vypíchl, a to je fantazie. Hiroja Oku již za 17 knih vymyslel strašně hodně věcí, některé jsou dobré, některé horší, ale v případě téhle série jde hlavně o to, že má nápady svěží. Dvojnásob to platí u monster, které vykresluje.

Neodmyslitelně k této sérii také patří nahota a jakási perverznost, a v tomhle je nový Gantz také dost popředu. Možná už víme, kde bere Fiona Staples inspiraci pro nechutné prasečiny do Ságy.

Konečně mám prostě pocit, že série opět někam vede i když zatím vlastně vůbec nevím kam. Hiroja mě prostě příjemně překvapil a konečně jsem Gantz nečetl z donucení ale pro radost.

Verdikt

Slovy Forresta Gumpa bych řekl: Gantz je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš... a to je tak asi všechno…

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku