Nejmocnější hrdinové Marvelu 031: Beast

6. listopadu 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 031: Beast

Nekdo vidí krásu, já vidím jen zmatek a zmar. I tak se dá popsat rozporuplné hodnocení další knihy o nejmocnějších hrdinech Marvelu, která nyní představila Beasta. Kdo že je Beast? Ta modrá mluvící opice z X-Menů přeci. Sama postava moc zajímavě nevypadá a tak jsem se do sólového komiksu pouštěl s obrovskou nechutí.

Knihy Dobrovský

Rovnou podotýkám, že pokud někdo čekáte, že v téhle edici uvidíte nějaké X-Meny, jste na omylu. Pokud mám správné informace, tak tohle je první a také poslední X-Men, který v téhle naší ediční verzi vyšel. Nevím, kdo tohle rozhodl a proč vyšel zrovna Beast, ale rozhodně to nebyla dobrá volba. Komiksově tuhle postavu neznám, ale to, co v téhle knize vyšlo není nic, co by tuhle postavu mělo reprezentovat, a myslím, že kdyby vyšlo cokoliv jiného, bylo by to asi lepší.

Tak nějak mi příjde, že se scénář posouvá o velkými kroky. Příběh je v bodu A a aniž by někdo mrkl, skáčete do bodu C, a to bez jakéhokoliv vysvětlení, proč se nekoná zastávka v bodu B. Rozhodnutí jsou nelogická, bláhová a naprosto zbytečná. Kniha sama o sobě vůbec nikam nevede a jedinné co vám vlastně nabízí, je jakýsi náhled do minulosti této postavy.

Tato série má fungovat jako náhled do minulosti postav, nicméně to musí mít hlavu a patu. Pokud minulost postavy nenabízí dobré čtení, mělo by nakladateltví vydat něco, co tuhle postavu ukáže v tom dobrém světle. Tato kniha Beasta je naprostým opakem toho, jak má slušný komiks vypadat. Jasně, práva na tenhle shit asi stojí minimum, takže se to za 249 Kč asi nádherně prodává, ale ten, kdo nejde po obrázku na hřbetech knih, nejspíš brzo s touhle sérií práskne.

Když už není dobrý příběh, mohla by být aspoň kresba, ale dobrou kresbu neviděl Beast ani z rychlíku. Tahle čmáranice, za kterou by se styděl žák mateřské školy, se nedá vůbec srovnávat ani s tou nejhorší retro kresbou, kterou jsem kdy hanil. Snesu hodně, ale tohle je moc. Z tohodle dílu je jasné, že je tahle Beastova komiksová minulost obětí tehdejšího režimu Marvelu, který měl za úkol vyplodit co nejvíce komiksů a vůbec nehleděl na kvalitu.

Verdikt

Nakonec to až tak rozporuplné není. Tedy, možná je, pokud berete jako rozporuplnost to, že někdo tomuhle braku dal 50% a já dávám 10%.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku