Zaklínač 3: Prokletí vran

18. října 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Zaklínač 3: Prokletí vran

Nebudu tvrdit, že jsme expert co se Zaklínače týče. Hrál jsem všechny hry (všechny jsou hrozně super) četl dvě knížky (zbytek plánuji někdy dohnat), ale ke komiksu jsem se ještě nedostal. Recenze na tento kousek na mě tak nějak více méně zbyla a ve finále jsem hrozně rád. Je to totiž velmi povedený přírůstek do Zaklínačského univerza. 

Knihy Dobrovský

To jak moc je to věrné knižní předloze tady nechci (a ani nemůžu) řešit, ale pojďme se raději podívat, jak komiks stojí jako samostatné dílo.

Nejedná se o žádné epické dílo, které by mohlo konkurovat hlavnímu příběhu herní série, z které komiks hodně vychází. Ať už jde o vzhled Geralta, Ciri, Yennefer nebo prostředí Zaklínačovo světa obecně. Celé bych to přirovnal k takovému většímu vedlejšímu úkolu, na který můžete ve hře narazit. Kdo hru hrál tak sám ví, že jeden vedlejší úkol vám klidně zabere dvě hodinky času a i když je to „jen“ vedlejší úkol, tak má sám o sobě velmi propracovaný příběh.

Geralt se Ciri přijal kontrakt na polapení nebezpečné strigy, která se kdesi vyskytla. Cestou se připletou k několika vedlejším příběhům a postupně zjišťují, že jejich hlavní úkol není tak jasný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Odkrývají všelijaké intriky, lži a lidské zlo které je pro Geraltovo svět typické.

Postavy jsou sympaticky napsané, více méně takové, jaké je znamé z hry. Neměl jsem problém v některých pasážích v koutku mysli slyšet Geraltův chraplavý hlas, ať už ten z českého dabingu prvního dílu a nebo i originálního z trojky. Prostředí, ať už se jedná o velká města nebo malé vesničky, je dostatečně bohaté a živé a příjemně povědomé.  

Kresba k celému dílu také sedí a víceméně jen podtrhuje vše výše zmíněné. Akce je správně brutální, dynamická a kresba jako celek hezky využívá různé odstíny barev.

Atmosféra, svižný příběh, kresba
Nečekejte nějakou bombu, pocit že se 67% příběhu odehrává v lázních

Verdikt

Zaklínač v komiksové podobě mě mile překvapil. Příběh je dostatečně poutavý se správným tempem, akce krvavá, ženy pohledné, Geralt je frajer. Neříkám, že bych něco takového chtěl číst pořád, ale velmi rád se někdy pročtu k předchozím dvěma dílům.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz