Nejmocnější hrdinové Marvelu 029: Blade

6. října 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 029: Blade

Další kniha o nejmocnějších hrdinech Marvelu přinesla čtení o nejslavnějším upířím charakteru. Hodně fanynek Stmívání mi asi bude oponovat, protože Edward Cullen jistě orosil mnoho kalhotek náctiletých čtenářek, ale i tak trvám na tom, že Blade je prostě pro lidi mého ročníku ten nejznámější upír. Jaký je komiks tohoto zapomenutého hrdiny Marvelu?

Knihy Dobrovský

Jednoduše bych řekl, že dobrý, což je za tři. Průměr, který nenadchne ale ani nezklame. Možná jsem čekal malinko více než jsem dostal, ale to jen proto, že tenhle bastard prostě díky filmové slávě představoval jistou výzvu.

Retro čtení, které již tradičně v knize najdete, nyní není nijak zajímavé, ostatně jako vždycky. Scénář byl velmi fádní, a kresba také nevyčnívá z řad toho, co se v tehdejší době produkovalo. Vrcholem nevkusu je asi fakt, že byl zde Blade, zabíják upírů vykreslen jako černoch s afro účesem, což mi přišlo vtipné.

Pak ale přišla na řadu lepší část tohoto svazku. Komiks Blade, jehož šest sešitů v tomto svazku najdete, je totiž celkem dobrý a když pominete jistou béčkovost, která z tohoto díla přímo září, tak se vám komiks možná i zalíbí.

Skvělá je hlavně kresba, tu musím ocenit. Přesně zapadá do toho, co v komiksu čtete a ladí s atmosférou celkového konceptu. Je to akční, dravé a místy i atmosférické a vtipné, nicméně to postrádá vývoj a děj je celkem předvídatelný. Nebudu také skrývat zklamání z toho, že komiks nebyl vůbec hororem.

Verdikt

Myslel jsem, že komiksový Blade zde chyběl, ale pokud jsou jeho komiksy takové, jako tento, tak si to už nemyslím. Určitě jsem rád, že zde vyšel, protože jsem se s touto filmovou ikonou mého mládí rád seznámil i komiksově, nicméně znovu už komiks neotevřu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku