Co Comics Centrum ještě chystá v roce 2017?

26. září 2017 Morzael Diskuze (0)
Co Comics Centrum ještě chystá v roce 2017?

Spolu s novým školním rokem startuje i druhá, většinou ta nabitější, polovina sezóny vydávání komiksů. Předvánoční přetahovaná o čtenáře/zákazníky může tedy začít. Jak to vypadá s podzimní sezónou u tvůrců komiksových megaknih, Comics Centra? Máme se ještě na co těšit? O tom není pochyb!

Knihy Dobrovský

Comics Centrum opět doplnilo své sklady u série Zámek a klíč. Tentokrát proběhl dotisk dílů 4, 5 a 6. Tedy dílů, které vyšly výhradně v edici Na přání. Čtenář má tak momentálně možnost si dokoupit jakýkoliv díl série, nebo si ji pořídit rovnou komplet celou. Což je pro lidi, kteří nestihli naskočit na první vlnu vydání série, skvělá zpráva.

Na druhou stranu pro čtenáře, kteří přispěli v crowdfundigové kampani edice Na přání a kterým bylo řečeno, že bez jejich pomoci by série nevyšla, je to spíš jako výsměch. Uvidíme, co dotisk komiksů z edice Na přání provede s důvěrou předplatitelů příští rok.

Agent 007

Prvním novým komiksem podzimní sezóny od Comics Centra je sám Bond, James Bond (pardon, nemohl jsem si pomoct). Autorem scénáře je přímo jeden z průkopníků komiksového průmyslu - Warren Ellis (ne ten, co hraje s Nickem Cavem).

Info od nakladatele:

Jedná se o výjimečnou událost, nová série grafických románů totiž vzniká přímo v režii Ian Fleming Publications, dohlížející na odkaz Iana Fleminga, literárního otce Jamese Bonda. Ta si ke spolupráci na nových Bondových příbězích v grafické podobě vybrala nakladatelství Dynamite.

Příběhy pak svěřili uznávanému a zkušenému scenáristovi Warrenu Ellisovi, který si vymínil, že bude psát své vlastní Bondovy příběhy, nikoliv adaptace existujících knih. Ty pak vynikající reálnou kresbou doplnil Jason Masters.

Výsledkem je akční jízda plná tvrdé akce, svůdných žen, gentlemanství a suchého britského humoru, která si bere za základ to nejlepší z původních Flemingových knih i všech filmů. Čtenářům se tak dostávají do rukou nové plnohodnotné bondovské příběhy, které pouze nezneužívají zavedenou značku a dokážou potěšit všechny milovníky Bonda, ať už dávají přednost knihám nebo filmům s jakýmkoliv představitelem titulní role.

VARGR je prvním z příběhů zcela nové série komiksů s Jamesem Bondem, která navazuje na to nejlepší z původních filmů i románů Iana Fleminga.

James Bond se ujímá pracovních povinností zesnulého kolegy ze sekce 00. Místem jeho nasazení je Berlín, kde má za úkol rozbít nový drogový gang. Bond nemá sebemenší tušení, jak obtížná a nebezpečná tahle mise je, a jak mocným silám se bude muset postavit. V Berlíně bude pořádně horko...

Komiks James Bond 1: Vargr si můžete pořídit přímo na stránkách Comics Centra.

Witchblade pokračuje

V tuto chvíli také už naplno běží kampaň další komiksové megabichle. Jedná se o pokračování série Witchblade, kde se můžete těšit na dalších 25 sebraných sešitů tohoto temného fantasy. Opět je potřeba 300 zaplacených objednávek a kniha stojí klasických 2200 Kč. Objednávat můžete do 29.10.2017. Pokud se sejde dostatek objednávek, a já věřím, že ano, tak kniha vyjde tradičně před Vánoci, někdy v první polovině prosince.

Info od nakladatele:

V druhé knize hlavní hrdinka Sára Pezziniová, newyorská policistka

a nositelka záhadného artefaktu Witchblade, proniká hlouběji do tajemství své neobyčejné zbraně. Tu využívá jak v boji proti nebezpečným kriminálním živlům, tak ve snaze zachovat rovnováhu vesmíru. Zároveň postupně rozkrývá záhady své vlastní minulosti i budoucnosti. Můžeme se těšit i na pár překvapivých odhalení u některých dalších stěžejních postav komiksu a součástí svazku je rovněž další z crossoverů Witchblade/Darkness.

Duchovním otcem komiksu, který původně vycházel v letech 1995-2015, byl tým již zesnulého legendárního komiksového kreslíře Micheala Turnera, v průběhu jednotlivých řad se však vystřídala celá řada skvělých výtvarníků.

Celosvětový úspěch komiksu Witchblade z dílny Image Comics pod nakladatelstvím Top Cow Production dokládá i množství jeho dalších zpracování.

V roce 2000 byl na jeho motivy natočen seriál pro americkou televizní stanici TNT. Z důvodů zdravotních problémů hlavní představitelky Yancy Butler byl sice po 24 dílech zrušen, ale podle slov šéfredaktora Top Cow Matta Hawkingse byl ve své době nejlépe hodnoceným zrušeným seriálem.

V Japonsku vznikl volně na motivy Witchblade anime seriál, manga série

a rovněž vyšel stejnojmenný román.

V současnosti se objevují zprávy o možné adaptaci komiksu televizní stanicí NBC.

Witchblade: Kompendium 2 si můžete objednat přímo na stránkách Comics Centra.

Další dotisky

Comics Centrum nakonec vyslyšelo zoufalé volání svých čtenářů a dotisklo v hardcoveru první díl série Ú.P.V.O. (To je strašná pruda, tuhle zkratku furt psát.). Název je Dutozem a další povídky.

Komiks Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky si můžete objednat přímo na stránkách Comics Centra.

V říjnu nás pak čeká dotisk druhého dílu - Duše Benátek a další povídky. Za tento krok Comics Centrum chválím. Tyto první dva díly série sice nejsou pro kánon Hellboye příliš důležité - jedná se o soubor kratších povídek - ale kdo by chtěl mít v knihovně sérii až od třetího dílu? Nakonec možná i mě bude svrbět ruka na peněžence, abych si pořídil první díl série s přebalem, který bude ladit se zbytkem série (narozdíl od mého prvního vydání).

A dál?

Říjen bude v Comics Centru dost nadupaný. Kromě pokračování akční série Tomb Rider: Archivy, nás ještě čeká temný soubor povídek Temnými hvozdy. Je to hororová sbírka příběhů s atmosferickou kresbou Emily Carroll a podle mě za pozornost rozhodně stojí. No a aby těch temných, hororových komiksů s atmosferickou kresbou nebylo málo, tak se můžeme ještě těšit na Baltimore. Sérii Mika Mignoly plnou upírů, vzducholodí a dalších pulplových tropů, které dokáže tak mistrně poslepovat jedině autor Hellboyova univerza.

V listopadu pak na nás čeká hra na hrdiny Myší hlídka, která určitě potěší všechny fandy světa Davida Petersena a stolních her. No a na závěr listopadu si pro nás Comics Centrum připravilo překvápko, se kterým se na nás vytasí někdy v příštích týdnech. Tak zůstaňte na přijmu.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku