Představujeme #7: Wolfenstein

13. září 2017 S4TW Diskuze (0)
Představujeme #7: Wolfenstein

Politika ohledně Wolfensteina byla vždy poměrně jasná. William B.J. Blazkowicz sloužil jako armáda jednoho muže proti nacistů v rámci videoher. Zřídka kdy se zastavil a přemýšlel o něčem jiném, než jak způsobit nacistům nejvíce škod. O to je tahle nová komiksová série zajímavější.

Knihy Dobrovský

První dvě strany jsou pouze textové a budou vysvětlovat pozadí příběhu. Dan Watters je zkušený v adaptování videoher (Assassins Creed: Uprising, Dark Souls: Tales of Ember) a tudíž má velké zkušenosti s výstavbou světa v úvodních stránkách.

Watter nás zavede do jednoho z posledních sídel “genetických degenerátů a disidentů.“ Když k tomu přičteme útok ze strany režimu, tak to by mohlo stačit na to, aby si komiks udržel pozornost čtenářů. Nicméně Watter přidává ještě podvodní útok na hrad.

Uměleckou stránku obstarala dvojice Kowalski a Freire. Již od první stránky vytváří atmosféru pomocí vířícího kouře. Kresba není rozhodně monotónní, temnou atmosféru střídají idylické svatyně a nádherné jeskyně.

Barevné sny Herr Hartmanna, které obsahují vířící chapadla a hmyzí tvory na Lovecraftském pozadí. Jemné detaily ve stínech a skvělý mix technologií s mytologií, to je něco, co dělá tuhle sérii zajímavou i po vizuální stránce.

V komiksu si najdete opravdu spoustu věcí.  Jedná se o herní adaptaci a mytologii kolem Wolfensteinu, zároveň je zde spousta výjevů inspirovaných Lovecraftem a jako bonus větší množství easter eggů. První sešit má krásných 56 stránek.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz