Ohlédnutí #28/2017

23. září 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #28/2017

Co je nového ve světě komiksových věcí? Zajímá vás, jaké zajímavé komiksy výjdou či co nového se děje v oblasti komiksových adaptací? Od toho je tu Ohlédnutí, které připravuje S4TW a jardoom. Tentokrát je to o Inhumans, Terminátorech a Guardians of the Galaxy? Tři témata jsou samozřejmě málo, takže rozklikněte článek, protože tam toho najdete mnohem více.

Knihy Dobrovský

Živí mrtví v kombinaci s orky a trolly

Co se stane, když smícháte Mad Maxe s Dungeons & Dragons? No, pět lidí se o něco podobného pokusilo a výsledkem je nová série na pokračování, která bude vycházet i Image Comics, její název je The Realm.

Spisovatel Seth M. Peck, kreslíř Jeremy Haun, kolorista Nick Filardi, lettering Thomas Maurer a editor Joel Enos, se dali dohromady, aby nám mohli vyprávět příběh o skupině válečníků v postapokalyptickém nadpřirozeném světě – pustině.

Tvůrci tohoto komiksu se budou snažit, pochopitelně, psát komiks. Ovšem jejich hrdinové se shromáždili, aby bojovali proti mocnému čaroději jménem Johnny Eldritch, který se snaží ovládnout tento rozbitý svět.

Tento komiks měl premiéru tuto středu (13.9.).

Nový člen Guardians of the Galaxy

Jeden z pěti hrdinů, kteří se objevili na nové obálce od Roda Reise ke komiksu All-New Guardians of the Galaxy #12, se stane novým členem týmu.

“Jsme nadšeni, že se k řadám Strážců připojuje Avenger… nebo je to člen Nova corps? Nebo oba? No, uvidíte,“ řekl editor Jordan D. White.

Dr. Strange, Deadpool, Man-Thing, Cable…Počkat, tohle jsou jen čtyři hrdinové… No, tak se podívejme pořádně, konkrétně na rameno Man-Thinga, zdá se, že tam je Ant-Man.

Ant-Man se nedávno již objevil na obálce Guardians of the Galaxy (GotG #146), kdy byl nakonec z ní odstraněn. Tak, že by to byl právě on, kdo vstoupí do týmu? Duggan a Reis nám na to 18. října odpoví.

Nate Corddry si zahraje v Locke & Key

Nate Corddry byl obsazen do role Duncana Lockeho (Zámka) pro nadcházející seriál od stanice Hulu, který se jmenuje Locke & Key.

Duncan Locke je švagr Niny (kterou bude hrát Frances O’Connor), která pomáhá rodině se stěhováním a adaptací v rodinném domě Keyhouse po smrti Duncanova bratra – otce rodiny.

Corddry si nedávno střihl menší roli ve filmu Ghostbusters a hrál v televizních seriálech jako Sunset Strip, 30 Rock a Mom.

Kdy vyjde seriál Locke & Key, to zatím není známo

Akira v nedohlednu

Hrané adaptace těch nejlepších mang to mají těžké. V Hollywoodu se nyní šušká, že přepracovávat japonské projekty k obrazu Američanů, se moc nevyplácí a důkazem je nepovedená adaptace Ghost in the Shell, která nepřinesla ani slávu, ani peníze. Ještě před tímto neúspěchem se mluvilo o natočení dvou velkých věcí, Alita Battle Angel a Akira.

Právě druhá zmíněnaná manga měla k natočení hodně blízko, bohužel (bohudík) od tohoto nápadu začíná Warner Bros upouštět. Kolem tohoto projektu se studio motá už téměř 15 let a vystřídalo se na něm mnoho slavných jmén jako Christopher Nolan nebo Jaume Collet-Serra. Nikdo z ních nedokázal vymyslet, jak se celovečerák o motorkářském gangu s jedincem, který má dost zvláštní schopnosti, má natočit. 

Warner Bros dal po neúspěchu Ghost in the Shell, poslední šanci ještě jednomu velkému jménu, a jak to vypadá, ani Thorův režisér si moc neví rady. Ano, Taika Waititi byl najat Warnery aby se Akiře koukl na zoubek. Nicméně podle našich zdrojů je tato adaptace v nedohlednu ještě pěkných pár let.

Další Termínátor

Ačkoliv se Terminátoří značka stala více méně fraškou, která se snaží dojit peníze ze slávy prvních dvou filmů, začíná se mluvit o dalším, v pořadí šestém celovečeráku. Poslední Terminátor se moc nepovedl a filmařům bylo jasné, že je Terminátoří značka nejspíš po smrti. Poslední film stál dost peněz i úsilí, herecké obsazení bylo skvělé a i tak to úspěch nezaručilo, proto také po tomto neúspěchu padlo rozhodnutí, že se Termátoří filmy nějakou dobu točit nebudou.

Vůně peněz je ale silnější a tak se nový Terminátor natočí. Šestý film má na starost Tim Miller a samotný James Cameron bude hlavním producentem. Ten nyní prohlásil, že se v hlavních rolích vrátí nejen Arnold jako Terminátor, ale také Linda Hamilton jako Sarah Connor. Kolem produkce tohoto filmu začínají také padat silná slova, vedení se totiž nechalo slyšet a tvrdí, že nový Terminátor naváže na první dva snímky a na zbylé projekty se zapomene. 

Inhumans se ruší

Mnoho z vás jistě dávno zaznamenalo, že kolem projektu Inhumans, bylo hodně dlouho velmi rušno. Nejdřív se mluvilo o MCU snímku, poté se tohle přeneslo do Agentů ze SHIELDu, a pak přišlo oznámení, že tenhle projekt dostane vlastní seriál, který nebude nijak napojen na MCU ani Agenty. Začala produkce, vše bylo super, ale pak přišlo promítání prvních dvou dílů v IMAXu a tam se všechno posralo.

Fanoušci i kritici se jednoznačně shodují, že jsou Inhumans největším průserem toho, co prozatím Marvel vyprodukoval. Co bude nyní? Některé zdroje uvádí, že situace je velmi vážná a mluví se o zrušení celého projektu, takže seriál nevstoupí na televizní obrazovky. Tohle je ale dost radikální řešení, které naprosto odepsalo celý projekt. Vše je prý natočeno a již se dělají jen grafické úpravy, znamená to tedy, že jsou to všechno jen vyhozené peníze?

Jiné zdroje uvádí, že seriál v bedně uvidíme, ale určitě se nebude pokračovat druhou sezónou, o které se původně mluvilo. To tedy znamená, že se nejspíš musí něco přetočit či upravit, protože z dřívějších informací víme, že s druhou sezónou se počítalo a to se mělo projevit otevřeným koncem sezóny první.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz