Nejmocnější hrdinové Marvelu 027: Scarlet Witch

10. září 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 027: Scarlet Witch

Problém s touhle edicí je v tom, že ne každá postava má příběh, který by stál za to vydat. Horší je, že u některých váháte, jestli vůbec jdou vydat. U Scarlet Witch to sice není ani jeden z těchto případů, ale mají k tomu velmi blízko.

Knihy Dobrovský

Povinné retro okénko nebudu moci dlouho natahovat. Všichni tak nějak víme, že X-meni byla ta nejhorší série, kterou spolu Lee a Kirby dělali. Fantastic Four to nesahalo ani po Thingovy spoďáry a X-Meni začali být cool až díky Claremontovi. Kresba je klasický Kirby, ale rozhodně měl daleko lepší díla.

Hlavní příběh je pro mě tak trochu záhadou. Hlavně proto, že to není vyloženě příběh o Scarlet Witch. Wanda je sice tak nějak v centru hlavního dění, ale ve finále je to pořád příběh o Avengers. I na konci knihy se setkáte s několika komiksy, které by se pro tuto knihu hodily daleko víc.

Scénář a kresbu měla na starost tehdejší superstar Marvelu, John Byrne. Ten pracoval na dvou největších týmech a titulech, které Marvel měl (X-men, Fantastic Four), takže se logicky časem propracoval i k tehdejšímu céčkovému týmu v podobě Avengers. Jedná se vlastně o takový prequel k povedenému Avengers: Rozpad od Bendise, kde Scarlet Witch hráblo a Avengers prakticky zničila.

Dozvíme se tedy co pomalu Wandu psychicky nahlodávalo a co se vlastně stalo jejím dětem. Byrnea mám hodně rád hlavně po stránce kresby. Tehdy to byla v komiksech jedna z nejlepších, které jste mohli najít. Parádní práce s panely, akce je správně dynamická a mimika postav mluví za vše i beze slov.

Po stránce scénáře to také není špatné, jen se nejedná vyloženě o žádnou pecku. Dialogy jsou v pohodě (taky se jedná u konec 80.let, takže je na čase) a kdo zná Byrneovu FF tak občas uznale pokývne nad nějakým odkazem k jeho předchozí práci. Jen je to bohužel příběh, který začal být zajímavý až díky pozdější práci Bendise na Avengers.

Verdikt

Jsem si jistý že by se našlo několik jiných příběhů, které by se do této knihy hodily daleko více, ale finální produkt také není vůbec špatný. Po stránce kresby nemám co vytknout a scénář vás taky neurazí. Doporučuji číst v kombinaci s Avengers rozpad aby měl ten příběh trochu větší váhu.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku