Ohlédnutí #26/2017

4. září 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #26/2017

Dnešní ohlédnutí je nabušenější než obvykle. Kromě klasických zpráv ze světa filmu, kterých je nyní opět požehnaně, se také pobavíme i o nové várce komiksů našeho oblíbeného nakladatele.

Knihy Dobrovský

Herečka z Hemlock Grove v Hellboyovi

Penelope Mitchell, která je nejlépe známa díky své roli v seriálu Hemlock Grove od stanice Netflix, byla obsazena do filmového restartu Hellboye.

Penelope si podle dostupných údajů zahraje postavu Ganeidy (“starší čarodějky“), která stojí proti filmovému záporákovi, Blood Queen.

Hellboy by se měl dostat do kin v roce 2018.

Superman #31 a #32 – nový příběh, noví tvůrci

Již tento podzim vyjde Superman #31 a #32 a přichází i s novými změnami. Čeká nás nový dvoudílný příběh a nové tvůrčí duo.

Kreativní tým, který má na starosti Deathstroka z “New 52“ (spisovatel James Bonny a kreslíř Tyler Kirkham), dostal na starost dvoudílný příběh o Lois Lane, která pracuje na úkolu pro Daily Planet – rozhovor s Deathstrokem.

“V komiksu Superman #31, Lois Lanes absolvovala svůj životní rozhovor. Předmět jejího článku pro Daily Planet zní: Deathstroke – Terminátor!“ Takto zní úvodník od DC. “Odhodlaná dostat se do mysli vraha, Lois sleduje stopy těl po celém světe a rozhodne se hovořit tváří v tvář s nebezpečným zabijákem. Ovšem setkání se stane smrtelně nebezpečným a Superman je na druhé straně světa, životní interview může Lois stát život! Nenechte si ujít první část příběhu “Breaking Point“!

“A v komiksu Superman #32, závěrečné kapitole ‘Breaking Point‘, Deathstroke přichází do Metropolis… a vyhlídne si Supermana. Slade Wilson dává Muži z oceli nemožnou volbu: buď zůstane věrný svým ideálům a nechá lásku svého života zemřít, nebo zachrání Lois Lane a stane se zabijákem. Dokáže Deathstroke dotlačit Supermana na samou hranu?“

#31 vyjde 20. září, #32 pak 4. října.

Scénáristé Spider-Man: Homecoming se vracejí

Scénáristé filmu Spider-Man: Homecoming, Chris McKenna a Erik Sommers se vracejí k psaní světa tohoto hrdiny, bude se jednat o sequel. Tudíž se můžeme těšit na další film produkční dvojice Sony Pictures/Marvel Studios.

Vše umocňuje ještě fakt, že McKenna a Sommers pracují i na nadcházejícím filmu Ant-Man & The Wasp.

Dále vyplula na povrch informace, že režisér Jon Watts je ve fázi “jednání“, týkající se jeho návratu, aby režíroval tento sequel.

Zatím není znám název tohoto pokračování, ale datum vydání je naplánováno na 5. července 2019.

Nightwing pro seriálové Teen Titans Obsazen

Že Marvel nakopává zadek DC ve filmech, je dávno známý a ověřený fakt. Co se ale televizních projektů týče, zde je to naprosto obrácene. Nově DC produkuje Teen Titans, o kterých vás náš web již několikrát informoval. Víme, že se děj bude točit hlavně kolem Nightwinga, který tento tým povede. Doposud ale nebylo jasné, kdo si jej zahraje.

Nyní již padlo jméno a tím vyvoleným je Brenton Thwaites. Tento mladě vyhlížející herec, kterému je nyní již 28 let, toho za sebou ještě moc nemá, ale v posledních dvou letech zazářil ve dvou velkých projektech (Bohové Egypta, Piráti z Karibiku) a proto také vyhrál konkurz na Batmanova svěřence Dicka Graysona a.k.a. Nightwinga.

DiCaprio Jokerem

V minulém Ohlédnutí jsem psal, že DC plánuje natočit snímek Jokera a Harley Quinn. Tento snímek má zapadat do DC filmového vesmíru. Kromě toho chce ale DC točit také snímky od DC, které s tímto vesmírem spojeny nebudou. Jedním takovým má být i sólovka Batmanova úhlavního nepřítele, Jokera.

O tomto filmu se nyní mluví víc, než o čemkoliv jiném. Jasné už také je, koho by chtělo studio utáhnout na hlavní roli. Warneři mají v plánu svěřit tento poklad do rukou Leonarda DiCapria, což je skvělý herec, pro kterého není žádná role dost velká a vždy ji zahraje bravůrně. Vše je ale zatím jen v rámci úvah. Není totiž vůbec jasné, jak moc má tohle WB promyšlené.

Všichni přece víme, jak moc se Warneři trápí s jejich dosavadními filmy. Například Flash ještě nemá režiséra, takže je jeho snímek v nedohlednu. K tomu všechen ten rozruch kolem Batmana, nesrovnalosti s jejich plány, kdy pomalu všechny nadcházející filmy neutále ruší či mění a teď má ještě přijít v úvahu konkurence pro Jareda Leta, který jako Joker ještě dalších několik DC snímků natočí.

Comics Centrum se po prázdnínach rozjíždí..

.. a sype jednu pecku za druhou.

Dnes Comics Centrum na svém Facebooku oznámilo, že po prázdninové oddechové pauze, která nebyla oddechová pro ně, nýbrž pro naše peněženky, opět začne vydávat jeden komiks za druhým. Na co všechno se do konce roku můžeme těšit?

Již tento týden se na pulty našich komiksových krámů dostane upravený dotisk Ú.P.V.O 1. Hned vedle něj by měla být naprosto čerstvá novinka jménem James Bond 1: Vargr, což je nový komiks od Dynamite Entertainment z roku 2016.

Říjen ten opět přinese jeden dotisk, nyní půjde o pokračování Ú.P.V.O, které nese podtitul Duše benátek. Comics Centrum ale chystá také novinku a né jednu. Tou první je komiks Temnými hvozdy. Potom nám nás vychrlí očekávaný a všude opěvovaný Baltimore, na který čeká nejeden fanoušek Mignoly. Poslední novinkou října bude Lara Croftová se svými Tomb Raider Archívy S2.

Listopad bude ve znamení Myší hlídky, u které čekáme již na čtvrtou knihu. Kromě Myší nás ale čeká ještě překvapení, takže určitě je důvod k velkým očekáváním, protože si Comics Centrum určitě připravuje další pecku. Možná proto také mlží.

Co v prosinci? To je přece jasné, své místo v našich knihovnách si musí vybojovat další velkoformátová kniha. Tentokrát půjde o pokračování Witchblade, tedy o Kompendium 2, jehož předprodej začne 18.9.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku