Ohlédnutí #25/2017

28. srpna 2017 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #25/2017

Svět geeků a nerdů opět otřáslo několik důležitých novinek a jardoom se S4TWem jsou tu od toho, aby tyto informace postřehlo co nejvíc lidí. Proto nyní opět čtěte Ohlédnutí, které dnes píše o filmovém DC, kreslené Fantastic Four a dalších pár zajímavostech.

Knihy Dobrovský

Adaptace komiksu A.D. After Death má režiséra/scénáristu

Společnost Sony Pictures najala scénáristu/režiséra Christophera MacBrideho, aby se chopil adaptace komiksu od Scotta Snydera a Jeffa Lemireho, A.D.: After Death.

MacBride se vzhlédl v dělání filmů podle komiksu, jelikož se jedná o jeho třetí projekt podobného ražení. Nedávno dokončil adaptaci komiksu Scout od Tima Trumana pro Studio 8. Dále se chystá pracovat ještě na Amnesii pro Sony, kterou napsal Dwayne Harris.

Zatím nebyla poskytnuta žádná data vydání.

Tony, Pepper & Happy se znovu dávají dohromady

Původní trio z Iron Mana – Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow a Jon Favreau – se znovu dávají dohromady pro marvelovský film. Marvel Studio zveřejnilo jejich znovushledání:

Toto trio se pospolu objevilo v posledních záběrech z filmu Spider-Man: Homecoming a vypadá to, že toto šťastné shledání bude pokračovat i v Avengers: Infinity War.

Tento tweet vypadá jako součást filmu Avengers: Infinity War, navzdory tomu, že se právě natáčí již čtvrtý avengerovský film. Režisér Joe Russo však uvedl, že během natáčení čtvrtého filmu Avengers se vrátí k natáčení několika přídavných scén do filmu Infinity War.

To hlavní ovšem je, že film Avengers: Infinity War vtrhne do kin 4. května 2018.

Matt Reeves uvádí věci na pravou míru

Scénárista a režisér filmu Batman, Matt Reeves, vyvrátil dohady o tom, že by tento film nebyl součástí DC filmového vesmíru. Poslední dobou se totiž hodně diskutovalo o tom, že tento film nebude spadat pod filmové universum této stáje. Reeves na Twitteru uvedl, že film bude v kontinuitě s ostatními DC filmy, ale nebude obsahovat postavy, které nejsou typické pro Batmana.

“Jééé, co mi uniklo lidi…? ???? Aby bylo jasno: Samozřejmě, že Batman bude součástí D.C. Universe. Batman bude BATMAN….,“ tweetoval Reeves. “V mých dřívějších komentářích jsem hovořil o tom, že film Batman bude příběhem konkrétně o Batmanovi… ne o ostatních z toho světa. Že to nebude naplněno malými rolemi pro představení jiných příběhů – prostě, že to bude příběh o Batmanovi.“

Kdy bude film Batman není zatím známo, ale s největší pravděpodobností platí to, že hrát tuto postavu bude stále Ben Affleck.

Jokerův origine

Stejně šokující, jako Batmanovská zprává o které se teď psalo, byla také zpráva o sólo filmu největšího Batmanova padoucha, Jokera. Začalo se hovořit o tom, že WB zrušilo projekt Gotham City Sirens a nahradil ho snímkem s Jokerem a Harley Quinn. Tato zpráva ale pocházela z různých zdrojů a každý uváděl jiné informace.

První zdroj hlásá, že se ruší Gotham City Sirens od Davida Ayera a pracovat se bude na sólovce Jokera, který představí jeho origine a nebude spadat do prozatimního světa DC. Další zdroj tvrdí, že se Gotham City Sirens neruší, jen se odsouvá na druhou kolej a dříve se natočí film Joker & Harley Quinn, který do DC filmového vesmíru zapadat bude a jeho název zní Mad Love.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne, každopádně myslím, že se tohle celé začíná trochu vymykat z rukou chlapců Warnerů. Situace vypadá dost zmateně a nikdo zatim nepodal oficiální prohlášení.

Dětský seriál F4?

Fox se Fantastické čtyřky nechce vzdát a pracuje na dětském seriálu, který má vyprávět o dětech našich čtyř hrdinů. Již před nějakou dobou se mluvilo o tom, že Fox plánuje vytvořit dětský seriál, který se bude zaměřovat na Fantastickou čtyřku. K dnešnímu dni ale máme informací daleko více.

Seriál tedy nebude o hrdinech z týmu Fantastická čtyřka, nýbrž o jejich dětech. Hlavní je ale skutečnost, že se tento pořad chopí konceptu Kindergarten Heroes, který vymyslel před pěti lety Mark Millar.

Kdo bude psát scénář? Vypadá to, že Seth Grahame-Smith, což není úplně nemožný chlapík, takže je možné, že by to mohlo za něco stát i když je to nyní mířeno na úplně jinou cílovku, než to, co prozatím Fox s touto značkou předvedl.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz