Simpsonovi: Libová literární nalejvárna

21. srpna 2017 jardoom Diskuze (0)
Simpsonovi: Libová literární nalejvárna

Na světě není snad nikdo, kdo by neznal tuhle žlutou seriálovou rodinku. Dokonce si troufám tvrdit, že jestli existuje inteligentní mimozemský život, určitě na tuhle seriálovou pecku čumí taky. Ať na seriál čučí kdo chce, nás spíše zajímá, jaký je ale další komiks, který Crew nedávno otiskla.

Knihy Dobrovský

Libová literární nalejvárna není až tak libová, nicméně nalejvárna je to tutová. Humor se dílu nedá upřít, nicméně už to není až tak chytlavé a originálně vyhlížející. Pokud mám brát v úvahu, že příběhově je to další převyprávěný brak, který sází na obsazení žlutých postav, tak komiks naprosto propadl. Neberte mě špatně, opět jde o nové příhody, které ze seriálu určitě neznáte, každopádně autoři scénáře používají velmi známé motivy a nepracují s nimi vůbec dobře.

Příjde mi, že prostě jen použijí stará a otřepaná témata, do kterých zasadí naše oblíbené postavy. Tím veškerá jejich snaha končí. V příběhu to potom působí dost odflákle protože vás nezaujme nic víc, než pár dobrých hlášek, které vás rozesmějí.

Nebudeme si nic nalhávat, komiksová verze Simpsoních příběhů určitě nedosahuje kvalit seriálu, a tenhle komiks určitě nemůže aspirovat na přední příčky nejlepších Simpsonovských komiksů. Ať je to jak chce, svůj účetl plní, je totiž vtipný a nic víc od našich žlutých přátel nepotřebujeme.

Simpsonovské komiksy vždy osloví svou cílovku, která je určitě dost široká. Právě díky tomu, jak je tato rodinka známá, si každý jejich příběh najde svého fanouška a stejně tak to platí i v případu Libové literární nalejvárny, která nyní není až tak dobrá jako předchozí komiksy, nicméně stále umí zabavit a to je hlavní.

Verdikt

Co říct závěrem? Snad jen to, že po všech těch parádních Simpsoních komiksech jsem maličko zklamán. Nicméně sto lidí, sto chutí. Snad si příště spravím chuť.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku