Ohlédnutí #24/2017

20. srpna 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #24/2017

Dnešní Ohlédnutí bude především o Marvelovském světě, proto doufám, že nám fanoušci jiných nakladatelů či témat odpustí, že se dnes nepíše témeř o ničem jiném. Jaká že to tedy probereme témata? Thor, Spider-Man, Silver Surfer, Punisher a aby tedy nebylo vše jen o superhrdinech Marvelu, rozebereme také Obi-Wana ze Star Wars.

Knihy Dobrovský

Thor potká Thora

To je tak, když potkáte náhradu za vás dřív, než se vůbec dozvíte, že máte být nahrazený. To je ve zkratce příběh komiksu Generations: The Unworthy Thor & The Mighty Thor #1. Píše Jason Aaron a kreslí Mahmud Asrar.

Když se bitva dostane na jih, Thor se objeví ve starověkém Egyptě, kde čelí mladému Odinsonovi.

Zneužívaná skupinka Vikingů prosí o pomoc samotného prince Asgardu, který na jejich pláč odpovídá. Ovšem bitvu, ve které se objeví, nemůže vyhrát žádná sekera. A navíc Apocalypse není ten typ, který poskytuje milost.

Může se ještě-ne-tak-důležitý Bůh a hrdina ztracený v čase postavit nejmocnějšímu mutantovi na zemi v době, kdy byl na vrcholu svých sil? A co jejich setkání znamená pro budoucnost obou Thorů?

Hledá se režisér pro sólo film Obi-Wana Kenobiho

Film ze světa Star Wars, který se zaměří na postavu Obi-Wana Kenobiho je ve fázi vývoje a právě probíhají rozhovory mezi Lucasfilm a režisérem filmu The Hours (Hodiny), Stephenem Daldrym. Tento projekt je v počátečních fázích vývoj a nemá ani scénář, ovšem v případě, že bude uzavřena smlouva s Daldrym, tak by právě on měl dohlížet na jeho psaní.

Zatím není známo, jestli se v roli objeví Ewan McGregor, který propůjčil svůj hlas filmu Star Wars: The Force Awakens a hovořil, že byl nadšený, že znovu hraje tuto postavu.

Kromě aktuálně nadcházejícího filmu Han Solo byly připraveny filmy i pro Yodu a Boba Fetta, zatím se samozřejmě ovšem pouze diskutuje.

Marvel Legacy #1 přidává další kreslíře

Marvel oznámil dalších deset kreslířů, kteří budou kreslit Marvel Legacy #1, kromě původně oznámeného kreslíře, Esada Ribica. Samozřejmě, že se bude jednat o “největší příběh v Marvel Universe“. Minimálně z pohledu kreslířů by tomu tak mohlo být. K Ribicovi se přidali jména jako – Steve McNiven, Russell Dauterman, Chris Samnee, Alex Maleev, Stuart Immonen, Pepe Larraz, Jim Cheung, Daniel Acuna, Greg Land a Ed McGuinness.

“Vzhledem k tomu, že události Marvel Legacy #1 ovlivní tolik koutů Marvel Universe a bude odrážet nadcházející příběhy v tolika našich titulech, bylo rozumné povolat další umělce, kteří jsou nejvíce spojeni s těmito tituly, aby to spojení ještě prohloubili.“ Řekl Tom Brevoort, výkonný ředitel Marvelu.

“Jsem skutečně poctěn, že mohu být součástí tak velkého projektu, jakým Legacy je,“ řekl Pepe Larraz. “Myslím si, že to předefinuje podtsatu Marvel Universe tak, jak jí známe. Užijte si tu jízdu!“

Padesátistránkový Marvel Legacy #1 vyjde 27. září.

Stan Lee chce vidět Silver Surfera

Když se mezi lidmi řekne Marvel, kromě komiksů příjde řeč hlavně na filmy. Těch je k dnešnímu dni opravdu hodně a o televizních projektech se radši ani nezmiňuji. Marvel Studios, Fox a Sony, to jsou tři filmová studia, která točí filmy o Marvelovských postavách. Těch filmů už je opravdu hodně, ale to neznamená, že se jich ještě dalších pár nevleze.

Stan Lee má v tomhle jasno, on by totiž velmi rád viděl sólový projekt se Silver Surferem. V rozhovoru pro SYFY Wire Stan prozradil, proč je nakloněn právě jemu. 

"Silver Surfer je nejvíce filozofická postava, na které jsem pracoval."

Silver Surfera ale vlastní Fox, což je ten největší háček. Momentálně totiž neplánuje tuto postavu nějak využít i když se teď mluví o tom, že se Fox Fantastické Čtyřky nevzdá a zkusí ještě něco natočit. To znamená, že by se mohl Silver Surfer aspoň v nějakém snímku objevit. Další fámou je natáčení sólovky Doctora Dooma, což také nevylučuje účast Silver Surfera. Nicméně sólový projekt je v nedohlednu a za sebe říkám, že by bylo fajn, kdyby to převzal Marvel a pustil k tomu Jamese Gunna.

Punisher

Myslím, že většina fanoušků Marvelu na Netflixu jistě ví, že před nedávnem byl vypuštěn seriál Defenders. Netflix tedy vypustil tu největší pecku, kterou měl přichystanou a nyní už láká na další. Dalším seriálem je samozřejmě Punisher, jehož seriál bude především o pomstě, krvelačných přestřelkách a akci.

Pojďte se podívat na nejnovější trailer.

Sinister Six Reborn

Každý fanoušek Spider-Mana či komiksové Marvelu jistě ví, co je Sinister Six zač. Ta největší parta zloduchů, která kdy znepříjemnila život Petera Parkera. Tato původní parta byla složena z Octopuse, Vultura, Electra, Kravena, Mysteria a Sandmana. Postupem času se tato skupina padouchů samozřejmě zmenila k nepoznání. 

Nicméně v listopadu výjde Bendisův SPIDER-MAN #234 a ten představí novou podobu Sinister Six, která potrápí afroamerického Spider-Mana Milese Moralese. 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz