Nejmocnější hrdinové Marvelu #024: Defenders

1. srpna 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu #024: Defenders

Parta Defenders se nám do rukou již několikrát dostala, proto nemohu říct, že bych s touhle skvadrou neměl moc zkušeností. Každopádně kdo sleduje Netflix, ten nejspíš čeká jiné složení týmu. Je tohle díky očekávání zklamáním?

Knihy Dobrovský

V žádném případě. Tahle parta je sice jiná, než ta kterou očekáváte skrze velké sympatie k Marvelovskému seriálu, nicméně tato skvadra je minimálně zábavná a tuhle funkci komiks prostě plní.

Není to nic, na co by se dalo koukat vážně. Co od tohoto komiksu tedy můžete čekat? Hlášku vedle hlášky, hodně vtipných momentů a dost zvláštní pohled na tým, jaký se jen tak nevidí. Co mu můžu vytknout? Možná právě to, že se kouzlo tohodle nevšedna celkem rychle vytratí a vy velmi rychle prokouknete myšlenku autora.

Scénář nenabízí žádný velký zážitek a řadí knihu do prahbídného průměru. Nicméně hlášky a jisté dost peprné narážky na samotné postavy, tomu dodávají šťávu, a tak brzo pochopíte, že je scénář v případě tohoto svazku spíše jen doplňkem knihy, která v žádném případě neměla v úmyslu nic jiného, než pobavit.

Kniha samotná ale obsahovala i místa, kde to až taková legrace nebyla a snažilo se to trochu nabrat na respektu. Nicméně pro mě bylo tohle dost rušivým elementem, který by fungoval v případě, že komiks není celou dobu až tak komediálním dílem.

Co říct ke kresbě? Snad jen to, že ujetější pojetí jsem snad ještě nikdy neviděl a možná už ani neuvidím. Jasně, můžeme se bavit například o komiksu I hate fairyland, který byl kresbou ještě ujetější, ale sakra, tohle je prostě MARVEL, tohle je úplně jiná kategorie, která se nedá s ničím srovnávat.

 

Verdikt

Jak jsem již řekl, scénář byl průměrem, který nijak neoslovil. Nicméně kresba, netradiční pojetí postav a humor jsou tahouny knihy a tak se z nenápadného pokusu o vtip stala celkem dobrá komedie, která plní funkci a určitě vás zabaví.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz