Stojí za to číst - červen 2017

17. července 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za to číst - červen 2017

Léto v plném proudu a vy se určitě sami sebe ptáte, co za komiks si přečtete, až budete na cestě na dovolenou či jen budete polehávat někde na sluníčku. Dobrou zprávou je, že čeští nakladatelé zatím nezvolnili a výběr je pořád dost široký. Nějaké typy dostanete i od nás. Za červen tu máme dva superhrdinské kousky, jedno sci-fi, jedno fantasy a něco i pro malé větší.

Knihy Dobrovský

Disney Zlatá klasika - Don Rosa

Díky Egmontu tu máme další komiksovou sérii, která bude obsahovat best off komiksy. Tentokrát se bude jednat o populární Kačery z Kačerova!

Troufám si tvrdit, že minimálně z mé generace (první polovina devadesátých let), není mnoho lidí, co by neznali Kačery, ať už z televize či komiksu. A většina z vás určitě jejich příběhy milovala. Pro mě osobně to byl druhý styk s komiksem (po Čtyřlístku) a hrozně rád nostalgicky zavzpomínám.

První díl obsahuje to nejlepší od Dona Rosy, legendu v Disney komiksu. Určitě se jedná o výborný dárek pro mladší čtenáře, ale stoprocentně se nebudou nudit ani starší čtenáři.

 

DC komiksový komplet #013: Superman/Batman: Nepřátelé státu

Na takzvaná DCKK se v našem výčtu ještě nedostalo a to z jednoho prostého důvodu. Zatím u něj totiž vycházely kousky, které u nás již vyšly. V červnu se konečně dostalo na první vydání některých příběhu a tak není divu, že v doporučení si našel místo i jeden kousek z tohoto výběru.

Dnes již legendární příběh, ve kterém je Lex Luthor prezidentem a tak není divu, že se snaží zdiskreditovat Supermana, kterému nezbývá nic jiného než spojit síly s Batmanem a bojovat proti plejádě lidí se superschopnostmi.

Komiks napsal Jeph Loeb, tentokrát legenda stáje DC. Kdo má rád DC, tak má většinou rád Batmana či Supermana, tudíž je pro ně tento komiks jasnou volbou!

 

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02

Po dlouhých sedmi letech tu máme pokračování populární sci-fi zákonodárce od Crew. Scénáristicky se jedná o mix příběhů, které chronologicky mapují život Soudce Dredda. Najdeme zde mnoho zajímavých případů a první stupy legendárních postav z tohoto světa.

Kresbu má na starost mnoho kreslířů (namátkou Dave Gibbons či Brian Bolland), ale scénář má pevně v rukou dvojice Pat Mills a John Wagner.

Drsné, zábavné, úderné příběhy, spousta akce a mnoho zajímavých nápadů, to je tento komiks. Moc věcí od 2000 AD u nás nevychází a tohle je skvělá příležitost se s jejich světem seznámit.

 

Nejmocnější hrdinové Marvelu #021: Nick Fury

To by bylo, aby v tomto výběru neměl místo komiks i od Marvelu. Ono není divu, když toho v ČR vychází takové množství (minimálně 4 komiksy za měsíc) a navíc se často jedná o top komiksy, které je možné od tohoto vydavatele číst.

Jestli patříte mezi ty, kteří mezi komiksy od Marvelu ostražitě vybírají, tak věřte, že za červen by vás rozhodně neměl minout komiks s Nickem Furym. Když si tohoto superšpióna vezme na paškál Jonathan Hickman, tak je to teprve jízda.

Velký problémem ovšem může být to, že Jonathan je ten typ scénáristy, který píše opravdu dlouhé, propracované a zamotané příběhy, tudíž to berte tak, že se jedná jen o ochutnávku a nebojte se pokračovat v angličtině, určitě to stojí za to!

 

Thorgal #11: Tanatlokovy oči

Fanoušci evropského fantasy komiksu zbystřete, vychází další díl populárního Thorgala!

U této série je to velmi těžké, vychází dost nepravidelně, u různých nakladatelů a ještě k tomu na přeskáčku. Tentokrát se dočkáme pokračování Země Qaa, které tu vyšlo před třinácti lety a to už je nějaký ten pátek.

Van Hamme a Rosinski vytvořili skvělý fantasy svět a tento epický příběh, který má pět částí (tato je třetí) rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co může Thorgal nabídnout. Souboj dvou bohů je hold souboj dvou bohů.

Doufejme, že se Egmontu povede lépe než nakladatelům S.press, Crew, Albatros či BBart.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku