Nejmocnější hrdinové Marvelu 023: Mockingbird

19. července 2017 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 023: Mockingbird

Nejmocnější hrdinové Marvelu je komiksová série, která nám má představit ty nejlepší postavy tohoto komiksového světa. Patří oprávněně Mockingbird do tohoto seznamu nebo je tohle naprosto zbytečné čtení, které nakladatelům umožní vytřískat z tohoto díla víc, protože je Mockingbird neznámá, takže levná?

Knihy Dobrovský

Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu že je nezajímavá a proto není známá a tudíž je levná. Je to průser. Těšíte se, až přelouskáte vámi nenáviděné retro a poté zjistíte, že se vám retro kousek líbil víc, než čtyři sešity New Avengers, což je mainstream, který je průměrný a dost všední.

Retro kousek z pera Stevena Granta překvapil. Byl to velmi jednoduchý sešit, který nabídl lepší scénář i zápletku, než většina obdobných děl z tehdejší doby. Určitě to pár much mělo, ale určitě to nebylo tak fádní a naivní či ukecané, jako vždycky. Navíc mě zaujal ten crossover se Spider-Manem a to možná tomuhle všemu pomohlo.

Nebylo to až tak moc o Mockingbird, ale to není vůbec žádný výtka, jen uvádím věc na pravou míru. Byl to prostě klasický Spider-Manův Team Up, kterých tehdy bylo až až. Kresba byla určitě klasickým retro kouskem, ale musím říct, že nebyla tak duhově barevná a tak mě bavila více, protože to díky tomu vypadalo daleko normálněji.

To co ale přišlo pak není nic, co by někdo chtěl dobrovolně číst. Jasně, za ty prachy to koupil každej ale po přečtení to už nikdo znovu neotevře. Klasický superhrdinský mainstream plný nelogických rozhodnutí, slepích míst, tragických dialogů a bez žádné zajímavé myšlenky. Jaké je tedy poslání Mockingbird? Nejspíš jen unudit vás.

Kresba je na tom trochu lépe, i když nepředvádí nic nadstandardního, je to alespoň ten standard, který vás sice nepřekvapí, ale ani nezklame. Zklamáním je možná fakt, že žádný z panelů vás ani náhodou neposadí na zadek. Častokrát narazím na stranu, dvojstranu či dokonce nějaký panel, který mě nadchne a to dokonce i v retro kouscích. Tohle se od Mockingbird čekat nedá. Je to naprosto nezáživná kresba, ze které jde cítit tím, že kreslíř, ačkoliv není žádnou stálicí či kreslířským mistrem, sází na jistotu a prostě si jako zbabělec odkreslil vše na pohodu a bez zbytečného riskování. 

Možná by to chtělo trochu experimentovat nebo nějak obzvlášťnit, komiks totiž není scénáristicky vůbec zajímavý a tak by bylo fajn to dohnat na kresbě, která by člověka u čtení udržela. Bohužel se tak nestalo a tak je Mockingbird trápením. V kresbě tohoto díla je netradiční maximálně zvolený koloring, ten ale není až tak netradiční, pokud na tento komiks koukáte jako na špionážní akčník, ve kterých je obdobný styl barev častou záležitostí.

Verdikt

Málokdy se stane, že se mi retro část NHM líbí a komiksový příběh po něm ne. Tohle je ale přesně případ Mockingbird. Pro mě byla trápením a myslím, že pokud tohle bude standardem téhle série, nemáme se moc na co těšit.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz