Ohlédnutí #22/2017

16. července 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #22/2017

Nové Ohlédnutí S4TWa a jardooma vám prozradí novinky o Infinity Wars, pokračování Úžasnáků a také představí Weapon H, což je novinka v Marvel Comics. Není to ale vše, povídání o Green Lantern Earth One či režisér Sebevražedného oddílu 2 vás jistě zaujme také.

Knihy Dobrovský

Neal Adams vzkřísil Deadmana pro novou sérii

DC Comics oznámil novou mini-sérii Deadman od spisovatele/kreslíře Neala Adamse, právě jehož umělecké schopnosti pomohly zpopularizovat Deadmana v pozdních šedesátých letech.

Série bude vyšetřovat vraždu Bostona Branda, muže, který byl v průběhu svého života právě Deadmanem. Příběhy bude obsahovat camea Batmana, Zatanna či Doctora Fatea.

Zatím nepojmenovaná série bude mít šest čísel a začne vycházet na podzim.

S Green Lanternem se vrací Earth One

Green Lantern se vydává na cestu do světa Earth One od DC. Knihu bude mít na starost Gabriel Hardman, spolu spisovatelkaCorinna Bechko a kreslíř Jordan Boyd. Green Lantern: Earth One, který bude debutovat 20. března 2018, znovu navštíví příběh o původu Hala Jordana s dvěma jedinečnými změnami – je astronautem společnost Ferric Galactic a všichni Green Lantern Corps byly zavražděny Manhuntersem – tudíž je pouze na něm tuto skupinu obnovit.

“Díky tomu, že se jedná o příběh z Earth One, dostáváme příležitost vrátit se k jadru konceptu Green Lanterna a možnost interpretovat ho moderní cestou, zatímco bude stále odkazovat k Silver Age kořenům,“ řekl Hardman. “Realistické sci-fi je jen začátek tohoto příběhu, máme tu totiž ještě něco mnohem epičtějšího.“

Hardman pracoval na mnoha sci-fi filmech, stejně jako na komiksech – na některých s Bechko, včetně Star Wars: Legacy nebo Invinsible Republic. V Green Lantern: Earth One bude duo zkoumat Halovy pilotní schopností, stejně jako jeho vědecké zázemí.

Hlavní kandidát na režisérské křeslo Suicide Squad 2

Jaume Collet-Serra je hlavním kandidátem na režírování pokračování Suicide Squad od Warner Bros.. Režisér španělských hororů je hlavním želízkem v ohni studia a to vedle takových jmen, jako je Mel Gibson, Jonathan Levine či Ruben Fleischer.

V Suicide Squad 2 se očekává návrat Willa Smithe a Margot Robbie ke svým rolím jako Deadshor, respektive Harley Quinn. David Ayer, který napsal a zrežíroval původní film se uchýlil k jiném projektu DC Films – a to Gotham City Sirens, v němž se také objeví Harley Quinn v podání Robbie.

Collet-Serra je v současné době ve fází postprodukce filmu The COmmuter od Lionsgate, kde hraje Liam Neeson a Vera Farmiga.

Infinity War na D23 Expo

V zámoří se nyní veškeré dění okolo Marvel Studios probírá na D23 Expu, kde bylo vůbec poprvé požehnáno filmu Avengers: Infinity War. Díváci tohoto panelu nejenže mohli vidět většinu hereckých hvězd tohoto snímku, dočkali se také vůbec prvního traileru tohoto filmu.

Trailer samotný se na net nedostane a pokud se nikde neobjeví nějaký útržek natočený mobilem přímo na tomto promítání, nejspíš se jej nedočkáme vůbec. Nicméně u kluků z MovieZone je jeho popis, tak si jej můžete přečíst. Je to opravdu epické.

V Infinity War panelu bylo k vidění mnohem víc, například Josh Brolin, představilel Thanose, představil postavy, kterým se hromadně říká "Children of Thanos" (děti Thanose) a jsou to adoptovaní jedinci z celé galaxie, kterým dal střechu nad hlavou a vycvičil je jako své zabijáky. Ano, jsou to sourozenci Gamory a Nebuly.

Celý panel odhalil opravdu mnoho. Nutno dodat, že se ve filmu objeví také Black order, tedy Černý řád, což jsou další epické postavy z komiksů od Marvelu. Dlouho se o tomhle mluvilo, nicméně potvrzeno to bylo až teď a to samotným Joshem Brolinem. Můžeme se tedy dočkat postav jako Ebony Maw, Cull Obsidian, Corvus Glave a Proxima Midnight.

Weapon H přichází

V Ohlédnutí jsme se již několikrát zmínil o komiksové sérii, kterou nyní Marvel chystá. Již od začátku roku se na sociálních sítích objevují zmínky a kresby Hulka s Adamantivou kostrou a drápy. Již nějakou dobu vychází nová komiksová série Weapon X, kde se Old Man Logan, Sabretooth, Domino, Lady Deathstrike a Warpath snaží zastavit nové zbraně X, tato série se napojuje také na Totaly Awesome Hulka s Amádeusem Cho.

Nyní ale obě komiksové série, které se motají okolo eventu "Weapons of Mutant Destruction", konečně přestávají jen tak motat a představují to, na co již dlouho čekáme. Přivítejte Weapon H.

Jde do tutého, zlí a hodně zvrácení lidé, kteří mají moc a peníze, mají také neskutečně ohavnou vizi o budoucnosti světa. Nyní je čas zakročit, jinak bude pozdě. Scénárista Greg Pak a kreslíř Robert Gill představují Totally Awesome Hulk #22 a dočkáte se jej v v půlce srpna.

Úžasnákovi 2

Pokud milujete animáky, komedie a superhrdiny, jsou Úžasnákovi správná volba. Legendární animák již dělá radost od roku 2004 a mnoho fanoušků čeká na pokračování, prozatím marně. Ačkoliv se již mnohokrát snažilo hodně lidí domluvit se se studiem na pokračování, naposledy minulý rok, byla veškerá jednání neúspěšná.

Nyní je ale již jasné, že se dvojky dočkáme a to už v příštím roce, kdy si Pixar zamluvil datum premiéra na 15. června. Režisér Brad Bird na D23 expu prozradil, že se děj druhého filmu bude odehrávat hned minutu po skončení filmu prvního. Dočkáme se všech našich oblíbených herců, Craig T. Nelson jako pan Úžasňák, Holly Hunter jako Elastička a nesmíme zapomenout na Mražouna, který je dabován Samuelem L. Jacksonem.

Brad Bird také odhalil, že filmu bude o rodinných poutech. Můžete mít supersílu, superrychlost či cokoliv jiného, ale i tak máte problémy jako každá rodina. Kromě rodinných trampot se ale hrdinové musí vyrovnat hlavně s novým superpadochem, který jim zavaří. Tentokrát to navíc bude více o Elastičce. Jednička se motala více o panu Úžasném a nyní to bude přesně naopak. Myslím, že je na co se těšit.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz