Mighty Thor #700

16. července 2017 S4TW Diskuze (2)
Mighty Thor #700

Mighty Thor od dvojice Jason Aaron a Russell Dauterman se vrací k původnímu číslování a díky tomu (při přičtení dalších sérií s Thorem) se dostáváme na číslovku 700. Příběh spadající do Marvel Legacy byl podle autora plánován již nějaký ten pátek. Tento nový příběhový oblouk, který byl prezentován jako “Smrt Mocnéno Thora“ (odkazující na slavné dílo Jima Starlina The Death of Captain Marvel) začne na podzim a jestli bude samotná příběh odkazovat na dílo Starlina, to teprve uvidíme.

Knihy Dobrovský

“Je jasné, že se jedná o silnou knihu a obrovskou část historie Marvelu, ale obávám se, že si budete muset počkat, zda náš příběh bude něco z něj sdílet či ne.“ řekl Aaron. “Jenom prozradím, že jsem vždycky vyprávěl velmi konkrétní příběh s Jane, a už nějakou dobu vím, kam to vše směřuje.“

Podle předmluvy se v Mighty Thor #700 objeví Mangog. War Thor se s ním utká napřímo, zatímco sama Thor – Jane Fosterová – zápasí s postupující fází rakoviny.

Aaron říká, že psaní Thora – ať už se jedná o Odinsona či Jane Fosterovou – je jedinečnou výzvou.

“Jo, myslím si, že to je vždycky výzva, když píšeš postavu jako Thor. V Thorově příběhu můžete dělat věci, které s ostatními postavami Marvelu dělat nemůžete,“ řekl Aaron. “Můžete vyprávět ty nejvelkolepější příběhy. Příběhy ve vzdálené minulosti nebo v daleké, daleké budoucnosti. Můžete procházet různé fantastické oblasti, vesmír, jiné dimenze, dokonce i posmrtný život. Takže jak můžete tyto postavy přiblížit běžným lidem s Midgardu? Pro mě to znamená se zaměřit na bitvu Jan s rakovinou nebo vztah Thora Odinsona s jeho otcem nebo jeho boj s nevhodností. Nebo vidět obě postavy, jak se snaží stát se takovými Bohy, jaké je lidé chtějí mít.“

Mezi kreslíře, kteří se na díle budou podílet patří Walter Simonson, Olivier Coipel, Chris Burnham, a James Harren.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 24/07/2017 (24. července 2017)
Odpověd na #7287 příspěvek od filozof
Další důkaz že hipsteři v dnešním marvelu umí jen parazitovat. Spin-off verze hrdinů prožívají staré příběhy, originalitu už z domu nápadů dávno vyhnali. Proč na tomto webu nemůžu používat uvozovky?
Ty uvozovky mě taky serou, pořeším to s adminem :D
filozof Offline
filozof 24/07/2017 (24. července 2017)
Další důkaz že hipsteři v dnešním marvelu umí jen parazitovat. Spin-off verze hrdinů prožívají staré příběhy, originalitu už z domu nápadů dávno vyhnali. Proč na tomto webu nemůžu používat uvozovky?
Minotaur.cz