Daredevil: Muž beze strachu 3

1. června 2012 TommyEmko Diskuze (0)

Aneb jak muž beze strachu málem o svou identitu přišel.

Daredevil: Muž beze strachu 3

Matt Murdock, pro veřejnost obyčejný řadový advokát, pro pár vyvolených superhrdina nesoucí jméno Daredevil, to nemá vůbec lehké. To však nemusím nikomu dlouze vyprávět. Boj proti zločinu, který nikdy nespí a nedostatek času na sebe a na své blízké si vždy musí vybrat svou daň. Touto daní je v případě Matta rozvod s jeho manželkou, který je, dá se říct, na spadnutí a drží jen na pomyslném vlásku, kterým je Mattův podpis. A aby toho na něj nebylo málo, tak na něj ze všech novinových stánků křičí články s nadpisy jako: "Je Matt Murdock tajemný Daredevil?" nebo "Může být slepý advokát Murdock mužem beze strachu?" Prostě na každém kroku je nějaký vlezlý novinář, který se z něj snaží získat informace, které by jeho spojení s Daredevilem potvrdily nebo vyvrátily.

 

Knihy Dobrovský

V úvodu bych dále ještě rád dodal, že do této knihy byly svázány původní komiksy Daredevil #61-70 plus jsou zde přidány i alternativní obálky a nebo Maleevovy akvarely. Příběh je rozdělen do dvou samostatně stojících kapitol, pod kterými dále běží hlavní dějová linie a které jsou doplněny krátkým objevením dalších hrdinů jako je Spider-Man, Punisher, Dr. Strange a nebo i Captain America. V první kapitole se Matt opět po letech setkává se svou bývalou milenkou Natashou alias Black Widow. Ta se snaží ukrýt před vládou a při té příležitosti Mattovi pomáhá chytit bývalého agenta S.H.I.E.L.D.u, který zveřejnil Mattovu skrytou identitu tisku a také se ho pokusil zabít a málem i uspěl. Ale Widow včas zasahuje a s pomocí Nicka Furyho agenta zatýkají.

  

Další a také více záživnější je kapitola druhá, kde je hlavním zlosynem Alexander Bont, který býval Kingpinem ještě před Wilsonem Fiskem. Nejen že nabízí zajímavější a komplexnější příběh pomsty Bonta Daredevilovi ale také jsou zde velkým oživením tři prolínající se časové roviny života Alexandra Bonta. A to konkrétně doba, ve které se stal Kingpinem, čas kdy ho tehdy ještě mladý Daredevil poslal za katr a v poslední řadě je to současnost. V té je Bont už jako stařec předčasně propuštěn z vězení za dobré chování. Po té se vrací zpět do Hells Kitchen aby se pomstil Daredevilovi, ponížil ho a následně zabil. 

 

Kvalitní a velice propracovaný příběh s výbornou Maleevovou kresbou.
Místy trochu rušivé až zmatečné vracení se zpět v příběhové linii kvůli potřebným objasněním daných situací.

Verdikt

Daredevil: Muž beze strachu je velice propracované dílo ať už jde od Bendisův scénář a nebo se jedná o kresbu, kterou má z větší části na starosti Alex Maleev, které by nemělo chybět v žádné komiksové sbírce. Kniha nabízí dva příběhy, mezi kterými vás určitě minimálně jeden zaujme. Jediným mínusem je dle mého názoru míchání minulosti se současností, které může čtenáře trochu mást.

Comics point
Za spolupráci děkujeme síti prodejen Comics Point, která přináší komiksovým čtenářům všechny díla od velkých komiksových nakladatelství ČR a proslavené anglické komiksy. Mimo to nabízí svým zákazníkům různé předměty s komiksovou, filmovou a knižní tématikou. Prodejny Comics Point se za dobu svého působení staly Mekkou fanoušků komiksů po celé zemi.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz