Nejmocnější hrdinové Marvelu 022: Black Panther

9. července 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 022: Black Panther

Pokud se nepletu máme tu asi zatím nejkratší NHMko. A pokud je jediným cílem této série představení dané postavy čtenáři, tak bych si přál, aby to každý díl zvládal takhle elegantně.

Knihy Dobrovský

Začínáme klasicky nějakým tím retro kouskem, a tentokrát je to hnedka dvojdíl z dílny mistrů Lee a Kirby. Jedná se o u nás dva již vydané sešity Fantastic Four. Kdo pár čísel už někdy četl, ví co může čekat. Lee a Kirby tehdy prakticky v každém sešitě přišly s něčím novým, originálním a něčím, co formovalo Marvelovský vesmír na dlouhá léta dopředu.

Na rychlé představení toho kdo je T’Challa a odkud pochází jsou tyto dvě čísla ideální. Když se naladíte na nostalgickou vlnu, tak vám kvůli dialogům nebudou krvácet oči a i ten největší odpůrce let šedesátých musí ocenit famózní kresbu Krále Kirbyho. Jen mi stejně jako v UKK přijde, že kresba není moc ostrá. Nevím jestli to je pouze problém u nás, nebo jestli to postihlo i originální vydání, ale až se někdy dostanu k omnibusům s FF od těchto dvou pánů, rád to zjistím.

No a potom logicky na řadu přichází majstrštyk od Jasona Aarona. Ano Jason Aaron, já vím. Pokud to dnes není záruka kvality tak už nic. Děj nás zavádí do Wakandy v době eventu Secret Invasion. To byl ten příběh, kdy Skrullové tajně infiltrovali různé vládní a superhrdinské složky a plánovali tajnou invazi. Nejlepší na tomto příběhu je to, že pouze na prostrou tří sešitů, vám naprosto dokonale dokáže ukázat (snad jen kromě originu) kdo je Black Panther zač.

Nechci se k tomu moc rozepisovat, protože bych tím vyzradil zápletku a to bych vám nerad udělal. Řeknu snad jen to, že tady T’Challův taktický úsudek pracuje na plné obrátky a ve finále si řeknete, že by dokázal i takového Batmana naučit pár triků. Kresba rozhodně skvěle pracuje s celou atmosférou a příběhu. Je špinavá, drsná a epická.

Co mi trochu chybělo byla ta (pro mě sice zbytečná) stránka na začátku druhého příběhu, která by vás rychle uvedla do děje. Čtenář který neví o co během Secret Invasion šlo bude asi trošičku zmatený. Bonusový materiál je pak klasicky adekvátní a nováčkům Panthera blíže představí.

Verdikt

Kdo hledá perfektní mix starého a nového komiksu, který mu dokonale představí Black Panthera nemusí dál hledat. V retro části se podívat co stálo za vznikem tohoto afrického hrdiny a v moderně zase nakouknete blíže do jeho hlavy a zjistíte proč je tak nebezpečný jak se o něm tvrdí. To vše v doprovodu skvělé kresby a drsných cool dialogů.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz