Modrá Crew 03: Okko

28. června 2017 jardoom Diskuze (1)
Modrá Crew 03: Okko

Nová Modrá Crew vyslechla své čtenáře, a nabídla nám samurajskou akční jízdu, která vznikla rukou evropského autora Humberta Chabuela, který je v komiksovém světě znám jako HUB. Co na jeho práci říka ComixZone?

Knihy Dobrovský

V prvé řadě nutno podotknout, že se tento koncept v našich končinách ještě neobjevil a tak je už od začátku Okko lákavým čtením. Samurajové a jejich tradice, démoni a mystické lokace, to všechno zní opravdu skvěle. Ačkoliv nejsem největší fanoušek tohoto stylu, určitě jsem díky Okku prozřel a našel jsem v něm zalíbení.

HUB to pojal velmi dobře. Představil zajímavý svět, který určitě na první pohled zaujal. Nicméně ať už koukáte kdekoliv, všude vidíte nedokonalost jeho práce. Komiks není jeho denním chlebem a tak se projevuje pěkná řada nedostatků, které u ostříleného scénáristy ani kreslíře neuvidíte.

První problémem jsou postavy. Ačkoliv se komiks jmenuje Okko, což je vlastně hlavní postava, vůbec bych neřekl, že je tohle titulní hrdina. On vlastně nikdo z hrdinů příběhu nevypadal jako hlavní hrdina a nechce se mi věřit, že je tohle Hubův záměr. Postavy jsou navíc takové nemastné, neslané a nevypadá to, že by se v jejich hlavách skrývalo nějaké tajemství a tak pochybuju, že by nás v dalším díle čekal nějaký vývoj postav či vzájemné chemie mezi nimi.

Dalším obrovským problémem je kresba. Ta se na evropský komiks hodně povedla, bohužel má jednu zásadní chybu a to akční sekvence, které jsou velmi zmatené. Dvojnásob to platí ve scénách, které jsou temněji laděné a chybí jim světlo.

Občas se na panel musíte zadívat trochu déle a luštit, co se tam vlastně odehrává. Když se hrdinové rozmachují katanami, občas není jasné odkud, kam a zda vůbec. Závěr knihy tenhle nedostatek jenom podtrhuje, protože se v knize více bojuje a to hlavně v tmavějším prostředí. Tohle mi prostě dělalo obrovský problém a kazilo to zážitek.

Jinak je ale Okko zajímavým adeptem na pokračování. Určitě bych byl rád, kdyby tu vyšel další díl, protože mě Okko oslovilo a nabídlo mi čtení o něčem, co tu ještě nikdy nebylo. To se u nás až tak často nestává. Samurajská fantasy je milým překvapením, nicméně má své mouchy, na které si buďto zvyknete, nebo doufejme že časem ustoupí tím, jak bude Hubova mysl i ruka zrát.

Verdikt

Komiks se tváří velmi nadstandardně, nicméně je to jen opar z mračen dobrých nápadů, kterým se po pár stranách pročtete a zjistíte, že ty dobré nápady nejsou až tak dobře zrealizovány.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 28/06/2017 (28. června 2017)
Přesně jsi trefil moje pocity z týhle série :)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku