Útok Titánů 11

20. června 2017 jardoom Diskuze (1)
Útok Titánů 11

Série Útok Titánů se již stala mangou, která u nás má tradici. Nějakých pár let už vychází a neustále si drží sve fanoušky, kteří neúnavně čekají na další svazky. Svazek 10, který vyšel začátkem tohoto roku, opět ukázal, že je tato série pořád zajímavá. Nabízí svazek 11 další skvělé čtení, nebo je Útok Titánů vystřízlivělá série, která už nemá co nabídnout?

Knihy Dobrovský

V předminulém díle se poprvé objevil další druh titána, který opět zamíchal kartami. Nicméně závěr svazku minulého nabídl jednu z největších událostí celé série. Hadžime má talent na překvapení, to se musí nechat. Opravdu každým dílem umí čtenáře překvapit.

V díle novém překvapení přišlo, a konečně se čtenář dočkal také nekončíčí akce, která se line celým svazkem. Eren již má svou titání formu pod kontrolou a když je Titánem, dokáže přemýšlet sám za sebe a neovládá ho titání pud (slovo pud zní blbě, ale i když mám slovní zásobu dobrou, nevím jak jinak to nazvat).

Díky tomuto faktu je Eren soupeřem i pro mnohem většího, inteligentnějšího a hlavně obrněného titána, který je jen kruček od zničení celé zdi. Nutno dodat, že kdyby ji zničit chtěl, asi by to zvládl a hlavně by to udělal už dávno, ale jeho cíl je jiný a tato skutečnost je tahounem celého příběhu.

On chce prostě Erena a chce ho živého, vašim úkolem je zjistit proč. I když vám to Hadžime neprozradí, dá vám pár indícií stejně jako otec Fura v pevnosti Boyard, a tak na to možná příjdete. Nicméně je tohle disciplína pro opravdu pozorné čtenáře a abych pravdu řekl, musíte si dobře pamatovat události svazku deset.

V tomto svazku mě Hadžime zklamal kresbou. Přišlo mi, že to strašně odflákl. Pokud ne, tak nejspíš ještě v téhle sérii nenamalovat tu největší akci, a nyní došlo na lámání chleba a ukázalo se, že není až tak dobrý kreslíř, jak to doposud vypadalo. Obrovský souboj mezi Erenem a Reinerem a.k.a. obrněným titánem, je tím pádem jednou velkou obří čmáranicí, která byla hodně zmatená.

Nicméně i tak byl tento svazek knihou, která předvedla zatím tu největší akci, a i přes chyby v kresbě, si je čtenář musel užít a patřičně vychutnat. Tohle bylo něco, na co jsem čekal už několik svazků a i když bylo akce přehršel, nemůžu říct, že by se tohle odrazilo na kvalitě příběhu. 

Svazek jedenáct odstartoval novou etapu, která vše posouvá o kus dál. Lidstvo potřebuje Erena a začíná se víc a víc projevovat, že se bez něj neobejdou. Tohle ale ví i titáni, kteří mají s Erenem své vlastní plány. Navíc v tomto díle si Hadžime hraje s postavami a jejich charaktery, a musím říct, že konkrétně v tomto případě to na mě udělalo dojem. Né vždy totiž začtene sympatizovat se záporákem.

Verdikt

Jedenáctý svazek je jeden z nejlepších dílů této série. Opět dostáváme odpovědi na dávno položené otázky, které nám vrtají v hlavě od samého počátku série. Zároveň také klade otázky nové a tak se opět máme na co těšit.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

S4TW Offline
S4TW 20/06/2017 (20. června 2017)
Návrat ztraceného Avengera, čau Spiderbate, co právě čteš za komiks? :-)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku