Stojí za to číst - květen 2017

13. června 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za to číst - květen 2017

Měsíc s měsícem sešel a to znamená novou nálož komiksů. Květen byl opravdu velmi bohatý na nové kousky, řekl bych, že se zatím jedná o nejbohatší měsíc v roce 2017. Z toho plynu i to, že se na spoustu opravdu skvělých kousků nedostane, jelikož pravidlo číslo jedna zní, maximálně pět kousků za měsíc. Snahou zůstává pokrýt co nejširší čtenářstvo, ale jak jsem již řekl, něco hold bude chybět.

Knihy Dobrovský

Nejmocnější hrdinové Marvelu #020: Punisher

To, že se v této knize objeví první vystoupení Punishera je sice fajn, ale určitě to není to, co dělá tuhle knihu tak skvělou. To skvělé totiž je, příběh od méně známé dvojice Steven Grant a Mike Zeck.

Díky druhému příběhu se Mstitel stal právě takovou ikonou, jakou je dnes. Na těchto základech byla tato postava vystavěna a možná jen díky tomu mohli vzniknout ostatní skvělá díla, jako třeba od Aarona či Ennise.

Skvělá a drsná akční jízda. Chtělo by se říct, že se jedná možná o nejlepší retro, ale rok 1986 už za retro snad považovat nebudeme…

 

Myší hlídka #03: Černá sekera

Příběh nám vypoví úžasný příběh o Černé sekeře (což je snad jasné z názvu). Kouzelnou pouť za touto zbraní podnikne Čakan a překoná nespočet zajímavých míst a zemí.

Petersen vytvořil opravdu kouzelný svět, že kterého je cítit jasná inspirace v Tolkienově díle. Kvalitních fantasy tu opravdu tolik nemám, když k tomu přičteme ještě pohádkovost a neskutečná rozsah, který pokryje mladé, ale i starší čtenáře, tak tu je kousek, který nesmí chybět v žádné knihovničce.

Z díla vyzařuje neskutečná lehkost a podmanivost. Už jen připomenu, že CC se tento měsíc hodně činilo a určitě stojí za připomenutí jejich Tomb Raider, Hellboy či Ú.P.V.O..

 

Mezi řádky #04: Leviatan

A jelikož se CC činilo, tak museli i kluci u Crew. Z jejich stáje tu máme taky hned několik skvělých kousků, ale v tomto výčtu se dostalo jen na jeden. Každopádně Živí Mrtví #21, Temná věž #3, Dobrodružství Jeronýma Moucherota či Deadpool #3 taky zkuste!

Mezi řádky jsou bezpochyby skvělou sérií, tentokrát nás ovšem čeká velmi napínavý příběh plný nebezpečenství a zvratů. Přichází totiž lov na bílou velrybu, což obsahuje množství mýtů a šílených věcí.

Tato série především skvěle pracuje s odkazy na jiná literární díla a hlavní příběhovou linií, která se nám začíná pěkně splétat (snad se i rozplete). U čtení tohoto díla je dobré dávat velký pozor, jelikož i nenápadné náznaky mohou mít později velký význam.

 

Sága #04

Sága je bezesporu nejúspěšnější sérií (alespoň co do počtu vyhraných cen) za poslední roky.Brian Vaughan a Fiona Staples vytvořili něco neskutečně kouzelného a čtivého, proto není divu, že si tato série získala opravdu velké množství fanoušků.

Příběh se opět věnuje především vztahům mezi jednotlivými postavami. Alaně se splnil sen, i když to má svůj háček. Marko se zase musí vyrovnat s tím, že je mužem v domácnosti. To se samozřejmě projevuje na jejich vzájemný vztah. Do toho se samozřejmě připletou další věci a atmosféra v knize díky tomu houstne

Kouzlo Ságy je především v tom, že ačkoliv se zdánlivě v knize nic moc neděje a příběh jen volně plyne, není totiž narvaný akcí, výbuchy a neustálým šokováním čtenáře, tak se neuvěřitelně dobře čte.

 

Rumcajs se vrací #1

Michal Opitz. Že vám tohle jméno nic neříká? Já věřím, že v nejbližší době bude, protože tento sešit je opravdu silně nadprůměrné dílo, které se v českých zemích moc často nepovede vytvořit.

Představte si už jen tu absurdní kombinaci. Manka je po smrti. Cipísek se stal starostou Jičína a s tatínkem už nespolupracuje, ba naopak mají každý úplně jiný pohled na svět. Chudák Rumcajs tak zůstal sám v Řáholci. Ok, to nezní zase jako takový extrém, ale když k tomu připočtete Vetřelce, se kterým se musí Rumcajs utkat, tak to už je něco jiného, co?

Možná to zní jako nějaká slátanina, co nedává hlavu, ani patu a skutečně tomu tak u podobných děl často bývá. Jenže Michalovi se povedlo vytvořit něco opravdu dobrého, chytlavého, zábavného, ale i chytrého. Navíc to má i kouzelnou kresbu!

Jediná škoda je, že dílo je již rozebrané, ovšem autor slíbil, že dílo zveřejní v elektronické formě a snad jednou vyjde i ve sbírce.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz