Wonder Woman

13. června 2017 Elhonzo Diskuze (4)
Wonder Woman

Loni pro mě byla nejméně očekávaná komiksovka Suicide Squad. Letos tento titul patří Wonder Woman. Ale na rozdíl od Suicide Squadu internet po premiéře nevybouchl hlasitým odporem.

Knihy Dobrovský

Právě naopak, ať jste v posledních několika dnech vlezli kamkoliv Wonder Woman sbírá jedno kladné hodnocení za druhým. Lidé vychvalují Patty Jenkins do nebes, že konečně do filmového DC universa přinesla dobrý film. Létají dokonce takové názory, že se jedná o nejlepší komiksový film od Temného Rytíře. Asi si tedy říkáte, co sakra dělá ta čtyřka ve finálním hodnocení.

Jak jsem říkal, na film jsem se vyloženě netěšil, takže jsem šel do kina s otevřenou hlavou a byl jsem zvědavý co dostanu. Že ale budu odcházet s pocitem, že Batman v Superman byl v porovnání s tímhle vlastně kinematografický skvost, jsem vážně nečekal. Tak nějak nevím odkud začít, takže to vezmu nejprve z té pozitivní stránky.

Chris Pine byl super. Jeho Steve Trevor byl hrozný sympaťák a neměl jsem nejmenší problém mu jeho charakter odvážného a dobrosrdečného vojáka uvěřit. Všechny nejlepší hlášky ve filmu patří jemu (zbytek spadá do kategorie tak zoufalého pokusu o humor, že se vůbec nedivím, že DC doteď tento prvek drželo ze svých filmů pryč) a každá scéna, ve které od svého představení nebyl jeho absencí trpěla.

Velmi mě mrzí, že si ho DC takhle vypotřebovalo a horko těžko ho uvidíme v nějakém budoucím (moderně zasazeném) filmu. Druhá (a poslední) dobrá věc byl vizuál. I když je aura Zacka Snydera v některých scénách pořád hodně cítit, na vizuální stránce filmu to naštěstí není znát. Modrá vypadá jako modrá, scény ve dne rozpoznáte od těch v noci a zkrátka je fajn vidět ve filmu nějaké barvy.

No a o zbytku filmu se až stydím mluvit. Gal Gadot je určitě hrozně fajn holka, ale hrát by neuměla i kdyby jí za to platili (wait a minute…). V roli Diany je strašně cute, pěkně se na ní kouká a i tu bojovou choreografii má zmáklou, ale jakmile otevře pusu, tak veškerá iluze zmizí. Zbytek hereckého obsazení je průměrný, přinejlepším.

O válečných parťácích Steva si teď vybavím pouze ty stereotypní části jejich charakteru, jeden byl Ind (myslím), druhý Skot a třetí původní obyvatel Ameriky. Jména bych nedal ani s pistolí u hlavy. Záporná část obsazení je také velké zklamání a DC už v této fázi nemůže Marvelu vůbec zazlívat trapné padouchy. Posledním dobrým byl vlastně generál Zod.

Ve finále mi asi nejvíc vadilo pojetí toho filmu. Příběh není vůbec špatný, Diana jde do světa lidí a zjišťuje jak jsme všichni hrozně zkažení a že nám není pomoci. Pak samozřejmě najde ten malý plamínek naděje v lidech jako je Steve Trevor, plus ještě zvládne okolí poučovat o míru, lásce a správné ústní hygieně. Celé to je ale podané tak hrozně trapně nebo naivně, až mám problém to vůbec popsat.

Je to jako kdyby někdo vzal příběh ze Zlaté éry komiksů a políčko po políčku ho z filmoval. V jedné scéně se kupříkladu dvojice padouchů začne smát tak přehnaně (představte si „ďábelské“ scény z Austina Powerse) až jsem se musel rozhlídnout po sále, jestli to přišlo divný jenom mě. No a u všemi milované scény, kdy Wonder Woman (tak jí ve filmu vůbec neřeknou, to jen tak mimochodem) běhá po bojovém poli a kosí nepřátelské vojáky jsem už rezignoval. 

Proti naivním nebo optimistickým filmům nic nemám. Starý Superman je i dnes strašně cool a první Captain America (který je z Wonder Woman občas cítit) je jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek. U Wonder Woman jsem to ale zkrátka nedával a někdy ke konci jsem se s kamarádem raději začal bavit, jestli už viděl LEGO Batmana. Pořád nejlepší DC film za několik posledních let mimochodem.

Nevím kdo měl na starost efekty, ale pokud to je stejný tým lidí jako u Man of Steel a BvS, tak začínám chápat, proč se většina těch filmů odehrává v noci. Na světle to všechno totiž působí dost mizerně. Themyscira, Londýn, německá letiště a továrny, to všechno vypadá fantasticky. Jakmile ale dojde na bojové scény, tak se musíte ujišťovat, že koukáte na film z roku 2017. Ve většině scén totiž Wonder Woman působí strašně uměle nebo gumově a  finální CGI fest (který letos úřádoval už u Guardians of the Galaxy) tomu všemu pak nasazuje zlatou malinovou korunu.

Nejít letos do kin ještě Justice League, tak bych řekl, že tohle bude nejrozporuplnější film roku. Mou znechucenou recenzí se určitě nenechte odradit a na film běžte, nebo si ho pusťte hned jak to bude možné v pohodlí domova. Možná si pak najděte chvilku a vysvětlete mi, co je na tom filmu tak super. Tak diametrálně odlišné hodnocení od BvS si Wonder Woman totiž určitě nezaslouží. A jsem až v šoku jak populární se ten film stal..

Verdikt

Možná ten film zkrátka nebyl cílený na mě. Jsem ochotný uznat, že jsem vážně nepochopil celou myšlenku toho filmu. Nejsem mladé děvče, takže možná nedokážu docenit ten úžasný moment, kdy po plátně běhá (pravděpodobně) drsná ženská hrdinka a dělá všechno co je samozřejmostí u hrdinů mužských. Na druhou stranu když čtu nebo sleduji Jessicu Jones, tak žádný takový problém nemám. Možná mi prostě jen nesedí Diana. Vlastně mi nevadí, když ty kecy o míru, lásce a patriotismu vypouští z pusy Captain America nebo Superman. Možná jsem tedy jen šovinistický prase, pro který je Wonder Woman škoda.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

S4TW Offline
S4TW 13/06/2017 (13. června 2017)
Odpověd na #7274 příspěvek od Morzael
Za mě prostě jen tuctovej superhrdinskej film, kterejch jsme tu měli už tři prdele, možná čtyři. Jo a z toho patosu na konci bych blil.
Jo, byla by to klasická tuctovka, což by bylo svým způsobem ok, přeci jen od tohohle žánru se asi zase o tolik víc čekat nedá... ale ten konec z toho udělal hroznou srač*u a ten závěrečný výskok, tohle snad nemysleli vážně :D to bylo jak ze seriálu Supergirl nebo nějakého...
Morzael Offline
Morzael 13/06/2017 (13. června 2017)
Za mě prostě jen tuctovej superhrdinskej film, kterejch jsme tu měli už tři prdele, možná čtyři. Jo a z toho patosu na konci bych blil.
erini22 Offline
erini22 13/06/2017 (13. června 2017)
Ja sa pripájam k tvojmu hodnoteniu. 4 z 10, je presné. Veľa som nečakal a ani som nič extra nedostal. 
trawson Offline
trawson 13/06/2017 (13. června 2017)
Jak se řekně co člověk to názor.Tohle se mi stalo u Šílený Max - zběsilá cesta, po půl hodině jsem šel domů. Nicméně Wonder se mi líbila
Minotaur.cz