Nejmocnější hrdinové Marvelu 020: Punisher

5. června 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 020: Punisher

S Punisherem toho u nás vyšlo dost. A snad kromě něčeho od Aarona mě nepadalo nic, co by tady s ním ještě nutně muselo vyjít. To se mění po přečtení Krvavého kruhu. 

Knihy Dobrovský

Starší příběhy s Punisherem jsou totiž něco jiného, než nám servírují modernější mutace. Komiks vyšel původně v roce 1986 a příběh se tedy (logicky) odehrává v tomto časovém období. A i když příběh nijak nečerpá, nebo nevyužívá svého okolí, tak ta atmosféra 80.let je prostě cool. Kdyby na Netflixu už nevznikal seriál v moderním zasazení, urputně bych si přál aby vznikl nějaký retro kousek, kde Frank kosí gangstery v zaplivaných diskotékách starého New Yorku.

Příběh není nic komplikovaného. Frank se ocitne ve vězení ze kterého se díky pochybné organizaci zvané Trust dostane ven, oni na oplátku chtějí pouze to, aby Frank dělal to co dělá nejlépe. Pokud se vám to celé zdá nějaké podezřelé, tak samozřejmě je. Na řadu přijde nějaká ta zrada, spousta přestřelek a celé to končí zase o něco menším počtem kriminálního živlu.

Dialogy jsou naprosto v pohodě a příběhy v 80. letech bych označil za ten přechod mezi retrem a moderní tvorbou. Kdo zná Punishera jen z MAX série od Gartha Ennise, tak ho možná překvapí (a mě potěšilo) že tady vídíme Frankovi do hlavy. Ennis se snaží Punishera prezentovat jako bezmyšlenkovitou a bezcitnou vraždící mašinu s jediným cílem. Dříve byl Punisher tedy trochu více komplikovanější postava. Steven Grant se ani moc nebál CCA (Comics code authority) a do příběhu napasoval na tehdejší dobu docela drsné scény.

Mike Zeck pak odvádí vyloženě lahůdkovou práci na kresbě a velmi se divím, že mezi jeho nejznámější práce pořád patří původní Secret Wars. Jeho Punisher vypadá naprosto fantasticky a skvěle vytváří již zmiňovanou atmosféru tehdejší doby. Třešničkou na dortu jsou pak parádní obálky s božím coloringem od Phila Zimelmana.

 

Verdikt

Mě starší Punisher bavil a to natolik, že jsem hned ze zahraničí objednal pozdější sérii, kterou kreslil Jim Lee. Dejte Krvavému kruhu šanci, a jsem si jistý že nebudete litovat .

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz