Sága 4

1. června 2017 jardoom Diskuze (0)
Sága 4

BB/art hodně komiksových řad zařízl, u Ságy nás to ale určitě jen tak nečeká a v tomto roce se do téhle série ještě mnohokrát začteme. První letošní čtení odstartoval svazek číslo čtyři, který relativně nedávno vletěl na pulty našich komiksových krámů. Jaký je a co přináší nového?

Knihy Dobrovský

Žánr

Sci-fi, fantasy

Příběh

Marko celý den hlídá malou Hazel a snaží se jí dopřát hezké dětství i když žijí na útěku. Mezitím Alana pracuje jako herečka v Otevřeném okruhu, což je něco jako televize. Není ale s náplní své práce spokojená a tak se začne sjíždět drogama a Marko s tím rozhodně nebude ani náhodou souhlasit. Kniha ale popisuje i život královské robotí rodiny, která také prožívá velké problémy.

O komiksu

Abych řekl pravdu, od téhle knihy jsem čekal malinko více. Není špatná, to ani náhodou, jen to není až tak úplně to, co to bylo předtím. Tento svazek je o Hazel a jejich rodičích jen minimálně ale to jen v prvních čtyřech kapitolách. Marko totiž během těchto kapitol jen hlídá dcerku a Alana hraje nebo fetuje.

Suprové je, že to není slepé a nudné čtení, jelikož tyto sešity popisují život zavrhnuté Shakespearovské lásky jen minimálně. V těchto bodech je to hlavně o královské rodině, která má trable. Princ IV už si téměř měsíc užívá divokého sexu na planetě neřesti a mezitím se mu narodí syn, který je unesen zhrzeným robotem neurozeného původu.

Zápletka komiksu je ale v tomto bodu dobrá a i když jsem čekal něco naprosto jiného, tohle mě nakonec celkem uspokojilo. Příběh totiž vypráví hlavní dějovou linku jen okrajově a více se otevírá druhá strana příběhu. Obě tyto linky se nakonec střetnou až v posledním sešitu čímž nakonec dostaneme grandiózní finále, které je diametrálně úplně jinde, než to, jak komiks začal.

Pokud někdo z vás četl mou recenzi třetího dílu, bude si jistě pamatovat, že jsem psal o dvou redaktorech, kteří mají spadeno na sólokapra v podobě článku o láste mezi křídlatou a rohatým. Tehdy jsem řekl, jejich příběh sice končí, ale určitě né napořád a čtvrtý svazek ukázal, i když jen jedním obrázkem, že jsem měl pravdu. Více třeba dostaneme příště.

Sága začíná fušovat do všeho. Prozatím to bylo hlavně o hrdinech, ale nyní dostal víc prostoru i záporák, což vlastně není vůbec na škodu. Scénář si s námi hraje a já věřím, že stejně jako jsem byl překvapený teď, budu překvapený i příště. Nyní to milé překvapení nebylo, protože jsem čekal posun v před a ten se téměř nedostavil, určitě ale kniha dopřeje opět něco nového a to je možná v globálu hodnotnější a zajímavější.

Navíc ačkoliv je tohle scifi/fantasy série, není až tak žánrově vyhraněná a dostáváme víc, než by člověk od těchto žánrů čekal. Nyní dostal například hlubší vztahy a vývoj jednotlivých příběhů a postav. Dalším dobrým aspektem je, že scénář připravil hrdinům rodinný příběh, který je vlastně velmi obyčejný a všední. Vytížený rodič hledá uvolnění v drogách, druhý zase hledá sexuální potěšení u někoho jiného. Tohle jsou témata, která se řeší dnes a denně.

Verdikt

Tahle Sága je prostě naprosto jiná, není horší, ale ani lepší. Pořád nabízí nová a svěží témata. Nicméně v tuhle chvíli mě zajímá spíše posun v příběhu hlavních postav a ten se nyní skoro nedostavil.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz