Ohlédnutí #17/2017

28. května 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #17/2017

Dnešní Ohlédnutí je jako vždy závěrem víkendu připraveno k přečtení a o čem to bude tentokrát? Smrt dcery Zacka Snydera donutila tohoto hvězdného režiséra upustit od projektu Justice League, což je určitě špatná zpráva, ale pak už budou další informace méně vážného charakteru a pobavíme se o dalších Strážcích Galaxie či o tom, kdo bude mít cameo v sequelu Deadpoola.

Knihy Dobrovský

Justice League of America se ptá “Jsou lidé ve své podstatě dobří?”

Mezitím, co se členové Justice League of America snaží bojovat se zločinem, pokládá autor této série, Steve Orlando, hlubokou otázku, která se táhne napříč několika prvních příběhů: “Jsou lidé ve své podstatě dobří?”

Tato otázka se dostane do popředí především během příběhu “Curse of the Kingbutcher”, který začne v pozdější fázi letošního léta. Bude se jednat o vyvrcholení několika předchozích událostí.

Tento týden vyšla Justice League of America #7, ve které se scénárista Orlandso zaměřil především na rozvoj svých postav, největší prostor dostali Killer Frost a Atom. Stejně tak se věnuje tomu, co se děje okolo padoucha Terrorstrika.

Už jen zbývá dodat, že jestli máte rádi Steva Orlanda, tak tento týden vyšlo druhé číslo jeho další miniserie – Batman/The Shadow.

Mage: The Hero Denied – návrat série Kevina Matchsticka

Legendární spisovatel a kreslíř, Matt Wagner, se vrací s třetí a finálovou sérií své epické fantasy trilogie – Mage: Hero Denied!

První číslo začíná 10 let po konci předchozí série Hero Defined a nachází hlavního hrdinu, Kevina Matchstika, v nečekaném okamžiku jeho života. Již je to nějaký ten pátek, co naposledy využil své síly a převtělil se do Pendragona, držitele mystického a velmi mocného Excalibru.

Navzdory tomu, že nechce naplnit to, co dva různí mágové prohlásili za jeho osud, se shromáždily temné síly, aby donutili Kevina k akci – znovu. Kevin doufá v opětovné mystické vedení, které ho v minulosti již vedlo. Otázkou tedy je – “Kdo je třetí mág?!”

Mage: The Hero Denied bude limitovanou sérií, která bude mít 15 sešitů, které vyvrcholí dvojnásobným finále. Těšit se můžeme I na nová vydání předchozích knih trilogie – The Hero Discovered a The Hero Defined. Magický svět tu je již třicet let a 16. srpna se k němu můžeme vrátit…

Black Tom Cassidy se objeví v Deadpool 2

Hrdina seriálu The Strain, Jack Kesy, byl obsazen do role Black Toma pro pokračování filmu Deadpool od studia 20th Century Fox. Cassidy se ve filmu objeví jako “jeden z hlavních záporáků,” zatímco Cable (Josh Brolin) bude “hlavní záporák”.

Black Tom Cassidy bojoval s Deadpoolem v komiksu několikrát. Poprvé se objevil jako protivník červeno černého antihrdiny v první minisérii Deadpoola, která se jmenovala Deadpool: The Circle Chase a vyšla v roce 1994. Tento padouch v komiksu zastává I roli bratrance Bansheeho – zároveň I vychoval jeho dceru, Syrin.

Cassidy taky velmi rád spolupracuje s Juggernautem. Ovšem ani jedna z postav (Banshee, Syrin, Juggernaut) nebyla pro film Deadpool 2 potvrzena. Co není, může ovšem být, jelikož se všichni tři již objevili v nějakém x-menovském filmu od Foxu.

Snyder opustil projekt Justice League

Tento týden bylo oficiálně oznámeno to, co na internetu už nějaký měsíc koluje. Zack Snyder opouští filmový projekt téměř hotové Ligy Spravedlnosti, který má koncem tohoto roku vletět do kinosálů celého světa.

Za tímto krokem v žádném případě nestojí nějaký tvůrčí neúspěch, ale rodinné důvody. V březnu letošního roku spáchala jeho dcera sebevraždu a rodina se potřebuje vzpamatovat. Je důležité říct, že Zackova manželka, Deborah, je také jeho producentkou, takže se na práci s filmem nemohou oba soustředit. Proto oba odchází do ústraní a chcou být v úzkém rodiném kruhu.

Místo režiséra filmu ihned vzal Joss Whedon, který má natočit také sólovku Batgirl. Whedon je se Snyderem v úzkem kontaktu již od prvních dnů od tohoto nešťastného incidentu a je se Snyderem domluven na pár úpravách. Herci tedy znovu vběhli na plac a začalo se přetáčet a dotáčet pár scén. Premiéru filmu by tato událost neměla ohrozit.

GotG Vol.3 bez lidské rasy

Je to zhruba měsíc, co se v kinech objevil druhý díl Strážců Galaxie a lidé už se ptají, co bude dál. James Gunn se netají tím, že má v plánu pokračovat a všem fanouškům je jasné, že se pokračovat bude. Bezprostředně po premiéře filmu se na Jamese vrhlo mnoho otázek, co dostaneme příště a i když pochopitelně nemůže nic konkrétního říct, něco málo nám prozradil.

Kromě věcí jako Wonder Man, o kterém se říkalo, že by mohl ve filmu být, se James Gunn rozpovídal o tom, že v dalším filmu neuvidíme v hlavních rolích žádného zástupce lidské rasy. To znamená dvě věci, odchod Petere Quilla aka Star-Lorda, a pak také to, že se nedočkáme asi ani Novy aka Richarda Ridera. 

Tohle všechno je ale ještě hodně daleko, protože zatím nikdo nemůže tušit, co po sobě zanechá Infinity War. James Gunn ani Marvel navíc nepotvrdil, že by GotG Vol.3 opravdu mělo být v plánu Marvel Studia, takže zatím pracujeme pouze s tím, co by Gunn rád viděl.

Castlevania | Teaser: Vengeance | Netflix

Už je to několik měsíců co jse vás informoval, že se dočkáme seriálového zpracování slavné hry Castlevania, která se na políčku upírských her a krvelačných hack & slash akcí drží na špičce všeho, co nám zatím herní průmysl nabídl.

Nyní je dostupný první trailer tohoto animovaného seriálu a myslím, že fanoušky této značky jistě potěší.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku