Nejmocnější hrdinové Marvelu 019: Valkyrie

19. května 2017 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Nejmocnější hrdinové Marvelu 019: Valkyrie

Edice Nejmocnějších hrdinů Marvelu nám již dopřála, a ještě i dopřeje, mnoho českých komiksových poprvé. Premiéru zažila i hrdinka Valkýra, která se na našem trhu ještě doposud nepředvedla. Povedl se jeji debut nebo by se naše komiksová sbírka bez této hrdinky obešla?

Je to relativně mladý komiks a o tom bych rád začal. Je zde totiž vidět, že nynější scénáristé a vlastně i vedení nakladatelství, má za úkol co nejvíce do komiksů zakomponovat různé problémy lidstva. Rovnoprávnost, etnika, náboženství, sexuální orientace atd. atd. atd. Jak to vypadá v tomhle komiksu? Valkýra mlátí zástupy mužských záporáků (čti: obětí) a u toho ji přicmrndává lesbická archeoložka, která po ní jede jako slepice po flusu.

Od tohodle komiksu jsem čekal něco okolo původu hrdinky. Je to sice Asgarďanka, ale na Asgard se vlastně téměř nedostane a tohle mě prostě zamrzelo. Příběh ale i tak není špatný, když budete přehlížet vše, o čem jsem psal doposud, nakonec si komiks vlastně i docela užijete.

Příběh je poutavý a má zajímavou zápletku. Čtenáře drží v pozoru a nabízí i určitý vývoj. Možná konec byl malinko infantilní ale o tom má každý čtenář nejspíš jinou představu. Suprově jsem si užil zakomponování jiných postav, které jsem nečekal a mile mě to překvapilo. Tyhle rychlo-crossovery se málokdy povedou, ale v tomhle případě to vůbec neplatí. Dá se o tomhle vůbec říct, že je to crossover?

Kresba mě ale dostala, protože mi hodně připoměla Zámek & Klíč. Doufam že nejsem jedinný, kdo tuhle kresbu Willa Slineye přirovná ke geniální práci Gabriela Rodrigueze. Sliney má hodně podobný styl, který je charakteristický čistou linkou a detailně vykreslenou kompozicí. To vše je oku líbivé ale v některých ohledech malinko dětské. Je to dost rozporuplný popis ale i tak si za ním stojím.

Verdikt

Obešla by se tedy naše sbírka bez Valkýrie? Ano i ne. Kdyby tu nebyla, díra ve vašich vědomostech Marvelu by o moc větší nebyla, bohužel se ale s její přítomostí o moc nezmenšila. Valkýřin debut je tedy dobrý, ale víc od toho nečekejte. Je to jednorázové čtení, do kterého se podruhé nezačtete a pochybuji, že se dobrovolně pustíte do něčeho dalšího o téhle hrdince. I tak je ale její komiks něčím, co vám vyplnilo mezeru v tom, co o Marvelu ještě nevíte.

6/10

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 24.7%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.