Stojí za to číst - duben 2017

16. května 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za to číst - duben 2017

Vracíme se opět s rubrikou, která vám představí komiksy, které vyšly v dubnovém měsíci a určitě by jste měli zpozornět a uvažovat o jejich koupi. Vždy je těžké vybrat ty top komiksy, které bychom vám měli představit, na druhou stranu byl duben opět trochu chudší měsíc, takže TOP5 je jasná a zase to bude dost o superhrdinech…

Knihy Dobrovský

Mýty #11: Válka a střepy

Začneme ovšem nesuperhrdinským žánrem, jelikož Mýty jsou čistokrevné urban fantasy z dnešní doby. Hlavní roli tu hrají pohádkové postavy, které žijí v “našem” světě. Zajímavé je především to, jak autor dokáže pohádkové postavy přetransformovat tak, že působí jako normální lidské postavy.

Možná čtete pohádkové a hned se ošíváte, že jste na to přeci jen už trochu velký. Rád vás vyvedu z omylu, jelikož se jedná o poměrně drsné čtivo plné vražd, sexuálních narážek a vůbec je to velmi dospělé dílo. 11.díl se věnuje přesně tomu, co je uvedeno v názvu.

 

Goon #07: Místo bolesti a žalu

Drsňák Goon ušel poměrně dlouho cestu a z díla, které nejprve vypadalo jako čistá, ovšem chytrá, zábava, se vyklobalo něco mnohem hlubšího s daleko větším přesahem. Někdo tuto změnu vítá, ale najde se I celkem dost lidí, kterým chybí ten prvotní přímočarý humor.

Je to temné, drsné, ale pořád I vtipné. Nádherná kresba, zajímavý svět, vtipné hlášky a hlavně Goon s Frankym! Jo, a taky vyšel Goon #0: Drsný kšefty, ale jelikož se jedná o prvotiny ze šuplíků, tak kvalitou značně pokulhává…

 

Punisher MAX #09: Dlouhá chladná tma

BBart se po delší pauze vrací k sérii Punisher MAX. Tato postava patří určitě mezi to nejdrsnější, co můžeme u Marvelu potkat a když to píše Garth Ennis, tak to ještě vynásobte dvěma.

Tentokrát se Punisher postaví proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému čelil, Barracudovi. Pokud máte rádi drsnou akci, která si v žádných ohledech nebere servítky, plus jste fanoušci Marvelu, tak není o čem. Frank za to prostě umí vzít!

 

Nejmocnější hrdinové Marvelu #018: Deadpool

Deadpool je bezesporu postavou, která poslední desetiletí zažívá obrovský boom. On už byl vlastně celkem populární I před tím, ale teď se dostal I za hranice komiksu, což znamená, že jeho popularita vzrostla I v komiksu.

Dokonce I u nás toho vychází s touto postavou celkem dost. Tentokrát nás čeká NHM s první výskytem této postavy a velmi vtipným příběhem “Sázka na nejistotu.” Je to plné vtípků, narážek, hlášek, masakrování, krve a zajímavých hostů (Spidey, Daredevil, Cap…). Kdo má rád Deadpoola, jděte do toho, já se bavil královsky.

 

Ultimátní komiksový komplet #078: Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales?

UKK za měsíc duben nepřineslo žádnou vyloženou pecku. Je tu tragický Deathlok, ale celkem fajn Spider-Man. Ovšem Ultimate Spider-Man si našel poměrně dost fanoušků, jelikož pojal postavu Spider-Mana trochu jinak a tak jsme měli možnost zažít smrt Petera Parkera a s tím i příchod nového člověka ve Spideyho trikotu.

Musím přiznat, že Ultimate Peter Parker mi nikdy neseděl, ale Miles Morales je bezesporu zajímavou postavou. Díky němu dostal Ultimate Spider-Man nový náboj a je jen dobře, že máme možnost si o něm něco přečíst i v UKK. Navíc to píše Bendis a ten dokáže občas přijít se zajímavými nápady.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz