Ohlédnutí #15/2017

14. května 2017 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #15/2017

Na ComixZone je neděle již několik let spojená s pravidelnou rekapitulací komiksových událostí uplynulého týdne. Jinak tomu nebude ani tentokrát a tak se na vás řítí nové Ohlédnutí.

Knihy Dobrovský

Agents of S.H.I.E.L.D. prodlužují

Společnost ABC se rozhodla pokračovat s Agents of S.H.I.E.L.D. i pro pátou sezónu. V úterý se dočkáme finále již čtvrté série, ve které se znovu na obrazovky vrátí Ghost Rider, který pomáhá týmu bojovat proti Aidě a jisté verzi M.O.D.O.K.A..

Zatím není jasné, kdy začne pátá série a kolik bude mít dílů. S nadcházejícím finále čtvrté série se tento seriál dostane již na 88 dílů - každá sezóna má 22 dílů. Takže když budeme postupovat logicky, tak by nás mělo čekat dalších 22 dílů a tím bychom se dostali na 100 kousků.

Jaký bude vysílací čas/den, to také zatím není jasné. ABC totiž ještě chystá Inhumans, kteří začnou 26. září, konkrétně v úterý večer, což je doba, kdy normálně vysílají Agenty.

King a Gerards se spojí pro komiks Batman #23

V komiksu Batman #23, který je prvním číslem po DC crossoveru "The Button," si Bruce Wayne připomíná smrt svého otce (a pozoruhodnou zprávu od svého otce, kterou získal v Batman #22), když se setká s dalším zavražděným rodičem - otcem Swamp Thinga.

Tato záležitost spojí scénáristy Batmana, Toma Kinga s Mitchelem Gerardsem, s nímž tvoří i sérii Sheriff of Babylon pro Vertigo či nadcházející sérii Mister Miracle. A tito dva borci z komiksové branže nazývají nadcházející číslo Batmana "milostným dopisem" Alanovi Mooreovi, Daveovi Gibbonsovi a Berniemu Wrightsonovi.

Tohle číslo mělo původně vyjít již v lednu, ale bylo přesunuto na květen, kvůli čachrům v příběhu s Catwoman, kterou také píše King. Nyní může příběh v pohodě reflektovat události, které se stali v eventu "The Button." Stejně tak nám bude dopřána kooperace mezi Batmanem a Swamp Thingem, aby společně vyšetřili smrt Thingova otce.

První dva Noví mutanti

První dva členové nového mutantského týmu New Mutants, kteří se objeví na velké obrazovce, byli obsazeni. První je herečka Maisie Williamsová ze seriálu Game of Thrones, která si zahraje Wolfsbane. Druhou je hvězda filmu The Witch, Anya Taylor-Joy, ta se vžije do role Magick. 

Scénárista a režisér, Josh Boone, údajně začal rozhovory s těmito herečkami již v loňském roce, ale nic nemohl potvrdit, dokud nedostal film zelenou. 

Podle jistých zpráv studio usilovně hledá "etnicky vhodné herce," kteří by zvládli role postav Sunspot a Dani Moonstar. A to z toho důvodu, aby lépe odráželi postavy z komiksů.

Ačkoliv se první dvě spekulace u tohoto filmu potvrdili, tak u třetí tomu tak nebude. Nat Wolff si roli Cannonballa nezahraje.

New Mutants se v kinech objeví 13. dubna 2018.

Hellboye rebootují

Po mnoha neúspešných pokusech o třetí Hellboyův film, to nyní vypadá, že Del Torova trilogie opravdu nebude ale Hellboyův konec to také neznamená. Jak Guillermo del Toro, tak Ron Perlman mnohokrát zkoušel vše možné, aby se dostalo na třetí Hellboyův film. Vedení tento rok jasně řeklo NE a potvrdil to i del Toro, který řekl, že se finálního filmu nedočkáme

Každopádně to není Hellboyův konec, protože na povrch prosakuje, že se dočkáme rebootu a tato možnost vypadá mnohem zajímavěji. Už fakt, že Perlmana, kterému táhne na sedmdesát, nahradil David Harbour zní jako skvělý nápad a popravdě se mi tento herec zalíbil už ve Stranger Things.

Oficiálně to ještě nikdo nepotvrdil, ale zdroje jsou důvěryhodné a vypadá to, že se v nejbližší době podepíšou první smlouvy. Co to znamená? Hollywood si uvědomil, že komiksovky opravdu letí a jelikož je Hellboy dost odllišný komiks, mohl by mezi všemi pláštěnkáři zazářit. Leží v tom prostě peníze a stačí se pro ně jen zohnout. Podpořit by to mělo také jeho komiksové série nejen v zámoří ale také v našich končinách, takže by mělo Comics Centrum očekávat, že ihned po premiéře příjde obrovský zájem nových fanoušků.

Soudce Dredd zazáří v televizi

Karl Urban je dalším, kdo asi marně čeká na pokračování jeho herecké role. Stejně jako se Ron Perlman nedočká třetího Hellboye, tak ani Urbana neuvidíme jako Soudce Dredda. Tuto postavu už ale neuvidíme ani ve filmu. Značka se totiž přesouvá na televizní obrazovky.

V produkci je nyní televizní seriál s názvem Judge Dredd: Mega City One. Ten bude o partě soudců, které povede Dredd. Týmovka má do televize dorazit v půlce příštího roku. Zatím nejsou známy žádné jiné informace.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz