Ohlédnutí #14/2017

8. května 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #14/2017

Všichni teď prožíváme prodloužený víkend, proto si naše Ohlédnutí můžete přečíst netradičně v pondělí. S4TW s jardoomem tentokrát polemizují o pokračování Edge of Tomorrow, kouknou na Kingsmany a řeč bude také o čistě komiksových událostech jako je Cable #1 a Secret Empire: Uprising

Knihy Dobrovský

Cable je zpátky - v čase

Jak už to taky u Marvelu bývá, tak samotný různé časové osy visí na pokraji zkázy, ovšem je tu jeden muž s jistými dovednostmi, který je schopný zachránit svět. 31. května vyjde komiks Cable #1.

Bude ho psát vítěz Eisner Award, James Robinson (Nick Fury) a kreslit Carlos Pacheco (Occupy Avengers, Captain America). Přinesou nám akcí nabitou série, která pokryje i část historie. Cable totiž objeví stopu, která nasvědčuje tomu, že by mohla být časová osa narušena, proto se rozhodne vrátit v čase, aby zachránil realitu takovou, jako jí u MU známe. 

Budeme cestovat do pravěku i do moderní doby. Bojovat se bude revolverem v pravé poledne, ale i high-tech mečem ve starověké zemi. Cable je jediný, kdo může zachránit historii a zanechat jí nedotčenou. Tak se připravte, 31. května to začne v komiksu Cable #1.

Secret Empire: Uprising #1

Hydra převzala kontrolu. Black Widow má nebezpečný plán, jak je porazit, ovšem ten zahrnuje to, že budou muset hrdinové Marvelu překročit linii tak, jak to ještě neudělali. Celé to píše Derek Landy a kreslí Joshua Cassara. Natasha Romanoff musí sjednotit novou generaci hrdinů Marvelup proti silám Hydry v Secret Empire: Uprising. 

"Jedním z hlavních témat v Secret Empire: Uprising je to, že hrdinové nesmí opakovat staré chyby pořád dokola," řekl Landy. "Například The Champions hledají nenásilné způsoby, jak porazit násilné protivníky. Jak může zamávat se supersilnými dětmi, překypujícími optimismem, faktor, že Black Widow se nebojí temnějších cest při konfrontaci s Captainem Americou, který s pomocí Hydry chce ovládnout Ameriku? Co budou nuceni udělat? Jak daleko jsou ochotni jít?"

V Secret Empire: Uprising se objeví hrdinové jako Miles Morales aka Spider-Man, Ironheart, Wasp, Amadeus Cho, Falcon či Viv Vision.

Může Black Widow přetransformovat tyto šampióny do nového elitního týmu, který se postaví proti silám Hydry? Nebo nebude mít dostatek času a tak pošle tyto hrdiny nepřipravené do vážného boje? V květnu skončí věk nevinnosti.

Sezónní finále seriálu Riverdale je tu!

Právě vyšel trailer k sezónnímu finále seriálu Riverdale, který běží na stanici CW. Toto finále nastane 11. května, ponese název "The Sweet Hereafter" a ponoří se hlouběji do vraždy a rodinného dramatu. 

Podívejte se na trailer:

 

Tak nezapomeňte, 11. května na stanici CW, Riverdale - "The Sweet Hereafter".

Nenápadna komiksovka si vysloužila trilogii.

Mezi vším, co Marvel a DC rozpoutal na poli komiksových filmů, se nenápadný Kingsman mohl lehce ztratit. Jeho osmdesátimiliónový rozpočet byl dobrou investicí, která vydělala čtyřistadvacet míčů a tím pádem je jasné, že se tato investice vyplatila, a tudíž si zařídila pokračování.

Premiéra dvojky už se blíží a nyní to vypadá, že dočkáme i třetího dílu, který tuhle komiksovou šílenost uzavře. Na tohle téma se začal bavit sám Matthew Vaughn, režisér obou Kingsmanů. Ten řekl, že se nejspíš na Blu-Rayích dočkáme prodloužené verze, protože se toho prý mnoho vystříhalo. Ještě není jasné, jestli se vůbec dvojka povede, ale jméno Matthew Vaughn je zárukou, protože na co sáhl, to se povedlo a komiksovky mu také jdou. Důkazem je povedený Kisk Ass, X-Meni a také nyní probíraný Kingsman.

Final trailer pro Wonder Woman

Nový snímek DC Comics a WB se pomalu blíží. Do premiéry zbývá necelý měsíc a světlo světa spatřil final trailer, který opět přinesl pár nových záběrů a trochu dramatičtější náladu, která je skvělým marktingovým tahem. Dost už kecání, o tomhle filmu už stejně všichni víme všechno. Pojdme se tedy na tohle lákadlo podívat.

Na hraně zítřka 2

Jako fanoušec scifi filmů jsem rád, že vám mohu napsat o tom, že se začalo intenzivně pracovat na pokračování Edge of Tomorrow, který je v českých končinách známý jako Na hraně zítřka. Film se povedl a popravdě snad ani nešlo nic podělat. Román i manga, ze kterého tento film vycházel, je prostě legendou. 

Co ale nikdo nečekal je sequel. Ačkoliv byla úspěšnost obrovská a tržby tohle také potvrzují, nikdo ze začátku nezamýšlel, že by se natočilo pokračování. Už nějakou dobu se na něm ale pracuje a to potvrdil sám Tom Cruise i režisér Doug Liman. Z režisérského křesla se dokonce ozvalo, že se vrátí také Emily Blunt.

?

Doug Liman tvrdí, že mají ještě úžasnější příběh než předtím a není nadšený jen on, ale i Cruise a Blunt. Teď už záleží jen na tom, jestli na to skočí. Otázkou spíše není jestli na to skočí ale kdy na to skočí. Tom je do roku 2020 opravdu vytížen, točí jeden biják za druhým a Emily je na tom podobně. K tomu všemu prý chce ještě stihnout třetí dítě, takže je možné, že i když je vše schváleno, film se nezačne natáčet dříve než po roce 2020.

Doug Liman dokonce potvrdil podtitul snímku. Edge of Tomorrow měl podtitul Live, Die and Repeat. Sequel se bude jmenovat Live, Die, Repeat and Repeat.

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz