Nejmocnější hrdinové Marvelu 018: Deadpool

29. dubna 2017 S4TW Diskuze (0)

Do toho Franku, počůrej ho. Víš, že chceš.

Nejmocnější hrdinové Marvelu 018: Deadpool

Občas přemítám, kdo je ta má nejoblíbenější superhrdinská postava. Jsem fanoušek Marvelu, takže to značně ulehčuje výběr... No jo, ale i tak je tu velká kopa skvělých postav. Daredevil, který má téměř vždy skvělý příběh hrající na vážnou notu. Spider-Man, terý jako postava má neuvěřitelné kouzlo a málo kdo si ho může nezamilovat. Nebo snad Hulk a jeho nikdy nekončící boj se vším a všemi? Tohle je asi moje Top trojice, ale pak je tu ještě Deadpool, pro kterého má největší slabost.

Knihy Dobrovský

S komiksem je to ovšem těžké, jelikož jsem zatím nenarazil na moc děl, u kterých bych se vyloženě bavil, to je ovšem u Deadpoola zcela jiné. Ta postava je neuvěřitelně zábavná a to nejen, co se týče vtípků, ale i díky samotné bláznivé a krvavé akci, spoustě odkazů, narážek, urážek, prolamování bariéry mezi čtenářem, střídání absurdního humoru s tím chytrým či občasné filozofování a navozování depresivních stavů.

A tahle kniha funguje jako skvělý start, když chcete začít číst Deadpoola. První sešit je prvním výskytem Deadpoola v MU vůbec, což je v podstatě nutnost, když vezmeme v potaz to, že se tenhle sešit jinde v UKK nebo NHM neobjevil. Příběh nemá cenu hodnotit, jelikož se ocitáme uprostřed něčeho a to něco pokračuje ještě několik sešitů potom. Prostě nemám moc tucha, co se to děje a nějaké vysvětlení na začátku nehrozí...

Ono to vlastně ani zase tolik o tom Deadpoolovi není, prostě se tam vyskytne, všechny pomlátí a udělá slušný první dojem. Toť vše. Mě osobně zaujala velmi originální, až ujetá kresba, ale tuším, že u spousty lidí nepochodí, ale máte smůlu, mě přišla super!

No nic, to byl jen takový zajímavý úvod do historie, kterou píše Deadpool, pak nastává hlavní část večera. Příběh Sázka na nejistotu je asi přesně ten příběh o Deadpoolovi, jaký si lze představit, když tuto postavu aspoň trochu znáte a tušíte, co od ní čekat. Vlastně musím říct, že takovýhle komiks chci, když kupuji s názvem Deadpool. Chci se královsky bavit a tady jsem se královsky bavil. Už se mi totiž dlouho nestalo (jestli u komiksu vůbec), že bych několikrát během čtení vybuchl smíchy.

Zápletka je vlastně celkem fuk, ale dobrá. Deadpoola si někdo najme, ale ve finále se jedná jen o nějakou pitomou sázku, jestli dokáže nebo nedokáže přežít, když mu půjdou všichni po krku. Zni to absurdně? No bodejť, je to Deadpool! 

A teď to hlavní. Přičtěte neustálý přísun humoru, absurdních situací, vtipných scének, bláznivých výjevů, sexistických narážek, výborných hostů a brutálních bojových scén a máte skvělý mix. Hlavní záporák je sice béčko ze Spider-Mana, ale vlastně se také jedná o velmi vtipné pojetí této postavy a dokonce i ta mě dokázala nejednou rozesmát.

Velkou sílu vidím i ve velkém množství hostů. Daredevil, Spider-Man, Punisher, to nejsou žádná béčka, ale Bensonovi se povedlo vkusně a hlavně vtipně tyto postavy propojit s Wadem a vytvořit absurdní, ale zábavnou týmovku. Především přehláškovávání mezi Deadpoolem a Spider-Manem, mi několikrát způsobilo křeče v břiše. Ale o moc pozadu nezůstal ani finální výstup Punisher... No, nebudu zbytečně prozrazovat.

Kresba je OK, nevím, co bych o ní vyprávěl, jelikož mi to opět přišlo, jako taková klasická mainstreamovka. Možná mi Deadpool se Spideym přišli až moc hranatí, ostatně všechny postavy jsou tu korbiči, ale budiž, budu i tu kresbu brát jako jistou nadsázku.

 

vtip, akce, hlášky, hostující postavy, odkazy, narážky, urážky, jednoduše zábava, jak má být
průměrná kresba

Verdikt

Já se prostě královsky bavil. Ještě jsem nečetl komiks, kde bych se bavil víc a ačkoliv miluji Deadpoola od Duggana & Posehna, především díky velmi chytrému humoru, tak musím přiznat, že mi Deadpool sedí ještě víc v tom lehce primitivnějším, jaký nám poskytl Benson a Glass. Hlášky "Hotovej zlatej věk. Jak od Stevea Ditka," nebo "Do toho Franku, počůrej ho. Víš, že chceš," se mi už teď zaryly do paměti. Navíc má kniha i šťastný konec, samozřejmě šťastný podle Wadea.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku