Dokument Superheroes Decoded na History channel

24. dubna 2017 S4TW Diskuze (0)
Dokument Superheroes Decoded na History channel

History channel plánuje odvysílat dvoudílný dokument o superhrdinech s názvem Superheroes Decoded. Vysílání je naplánováno na 30. dubna a 1.května. Dokument je v produkci Morgana Spurlocka a propojuje vzestup superhrdinského žánru se vzestupem USA jako globální velmoci během druhé světové války (a po).

Knihy Dobrovský

“Díky unikátnímu přístupu ke špičkovým tvůrcům z DC a Marvelu, Superheroes Decoded odhaluje, jak vzestup superhrdinů paraleluje se vzestupem Ameriky jako velmoci 20.století. Jak se během dekád vyvíjí do jedinečné americké mytologie, která uchvátila diváky po celém světě.“ To říká popis dokumentu. 

“Použití moderních filmových klipů, historických komiksů, historických archiválií a rozhovorů s desítkami odborníků, fanoušků a tvůrců (jako třeba hvězda filmu Captain America: Civil War, Anthony Mackie; režiséři stejného snímku, Anthony a Joe Russo; autor knižní série Hra o trůny, George R. R. Martin; režisér filmu Iron Man, Jon Favreau; bývalý prezident Marvel Comics, Stan Lee; nejprodávanější autor a spisovatel DC comic, Brad Meltzer), odvypráví Superheroes Decoded, příběh moderní doby očima největších fiktivních superhrdinů Ameriky.“

První část se zaměří na časovou osu amerického superhrdinského žánru, zatímco druhá část se bude věnovat vzestupu popularity nekonvenčních a vzpurných hrdinů.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz