Gantz 15

24. dubna 2017 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Gantz 15

Nový Gantz opět přináší něco nového. Jak už je u této série i jejího autora zvykem, nikde se dlouho neohřejeme a s každým dalším dílem nás čeká něco nového.

Minule to bylo o upírech a dnes to bude o milostném trojúhelníku, který příběh série posouvá zase o něco dále. Je ale v krvelačné sérii Gantz místo pro takové zápletky?

Hned na začátku vidíme dozvuky minulého dílu s upíry. Mají úplně stejnou pachuť jako předešlá kniha. Naštěstí se ale během několika panelů tato nepovedená část série vyřeší a my snad na upíry můžeme zapomenou.

Pak tu máme orál. Fanoušci Drunny si zde přijdou na své, ale čtenářům této série to spíše jen zpestří čtení. Teenage zápletka této knihy je o lásce. Kei se dostal do fáze, kdy přemýšlí obsahem trenýrek, a tak neví, která mu vlastně vyhovuje.

Naneštěstí pro něj, je tohle Gantzova práce, ale jelikož autora série dobře znám, nedal bych za to ruku do ohně, takže jsem zvědavý, co přijde v dalším dílu.

Tohle totiž nyní zamíchalo kartami a například Izumi se opět předvedl jako prevít největšího kalibru. To hlavně díky autora série, který se vždy řídí pravidlem „když nevíš co, nech je porvat“ a tak rivalita Keie a Izumiho opět vygraduje.

Co očekávat dál? Kromě dalších parádních akčních panelů a přehršle citoslovců nejspíš nic. Gantz prostě Keie nechce nechat vyhrát a po tomhle podrazu je to ještě očividnější. Jak už jsem ale napsal o pár řádků výše, myslím že to může být všechno nakonec jinak, a tak si finální obrázek nad touto knihou utvořím, až dočtu svazek 16.

Gantz je série, jejíž knihy můžete hodnotit opravdu až tehdy, když dočtete knihu další. Konec je vždy otevřený a autor vás mate vším, co zrovna nakreslí. Do poslední chvíle si nemůžete být čímkoliv jisti a tenhle efekt to začalo mít až od posledních třech nebo čtyřech knih.

Celkově je na sérii vidět jistý druh vývoje. Buďto zraje Hiroja Oku, který na začátku psal dost přímočarou akci a nyní přišel na to, že má série větší potenciál a tak začíná tvořit více dějových linek, nebo byl tohle jeho záměr a na začátku nechtěl čtenáře mást složitostí, takže ho jednoduše uvedl do tohoto světa.

Verdikt

Tahle série zažila už mnohem lepší časy, ale myslím, že ty nás ještě čekají, protože druhá půlka tohodle svazku začala být hodně zajímavá a opět to skončilo v tom nejlepší. Něco se chystá, čtěte dál.

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 25.0%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Najdete nás na Facebooku