Power Rangers: Strážci vesmíru

18. dubna 2017 jardoom Diskuze (0) 2 palce
Power Rangers: Strážci vesmíru

Pokud jste dítě devadesátek stejně jako já, je Vám téma Strážců Vesmíru hodně blízké. První série ovládla svět a stejně jako první film se zapsala do historie. To, co ale přišlo po těchto počinech bylo ohavné a vlastně už to ani nikoho neoslovilo.

Nyní se ale přihlásilo o slovo studio Lionsgate, které se zařeklo, že tuto zapomenutou legendu proslaví a dopřeje jí to, co si díky své historii zaslouží.

Není to ale o tomhle šlechetném úmyslu. Mega robotí boxerské duely se lidem líbí, a tak se studio pokusilo z tohoto Transformeřího módního trendu vytřískat maximum.

Bohužel robotí akce je tu málo a celkově bych řekl, že to je problém celého filmu. Akce je tu totiž opravdu pramálo, a tak se film vleče. Dvě hodiny v kině jsou prokletím tehdy, když hodinu a půl držíte moč a pak díky čůrací pauze promeškáte první atraktivní akční sekvenci.

Až půjdu do kina na pokračování, vezmu si tedy méně Coly. Místo ní ale přiberu více nostalgie. Jistá dávka nostalgie vás totiž drží v sedačce celou dobu a díky ní to všechno hltáte. Ten, kdo tento kult nezná z dětství, bude mít sledování o to těžší.

Parta hlavních hrdinů je dost divná. Ačkoliv je skvadra velmi různorodá, jedná se o poměrně nezajímavou skupinu jedinců, řešící své teenage problémy. Ty rozhodně diváka nijak nezajímají i když je pravda, že máte jisté cítění. Každopádně je to banda sígrů, kteří se předhánějí v tom, kdo je větší lempl a o tom je většina filmu.

Cítění ale přestane mít, jakmile vám dojde, že zatím koukáte spíše na Dawsonův svět než na první blockbuster letošního jara. Situace se ale rázem mění, když se naše parta nezdařených dětiček změní ve Strážce vesmíru a pak už je to jenom jízda.

Akce se prostě povedla a efekty jsou také super. K tomu všemu je film plný odkazů jak na seriál samotný, tak kultovky jako je například Transformers. Neurazí ani vtipné části, kterých je také dost a tak to nakonec dopadá lépe, než se na začátku zdálo. Navíc pomyslnou výhru podtrhuje potitulkovka ve stylu Marvelovek, takže moje hodnocení rázem roste o stupínek výš.

Verdikt

Nechci říct, že jsem fanoušek, ale pro mě je toto nostalgický návrat do dětství, který se nakonec celkem povedl. Saban rozhodně nelituje, že na tohle kývl a myslím, že se dokonce dočkáme pokračování, i když jsou čísla zatím dost průměrná a hodnocení také. Trhák asi nečekal nikdo a mě to celkem uspokojilo.

6/10

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 2 palce
RATing autora 24.7%

To se libí - spiderbat, ScarletWitch13

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Comics Centrum chystá Drákulu

Comics Centrum chystá Drákulu

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku