Ohlédnutí #11/2017

9. dubna 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #11/2017

Konec víkendu je za dveřmi a to znamená, že je zase připraveno Ohlédnutí, které zrekapituluje, co komiksového nás v tomto týdnu potkalo. S4TW a jardoom opět sepsali to nejzajímavější ze všech geekovin a tento týden mají připravena témata jako Transformers, Spider-Man či Guardians of the Galaxy.

Knihy Dobrovský

All-New Guardians of the Galaxy – jádro týmu je zpět

Star-Lord, Rocket, Groot, Gamora, Drax míří zpět do vesmíru v komiksu All-New Guardians of the Galaxy #1 a to již 3. května. Píše Gerry Duggan a kreslí Aaron Kuder.

Strážci Galaxie se aspoň ještě jednou dají dohromady, aby se společně vydali do vesmíru, bude se jednat o jedno z nejpodivnějších dobrodružství, které samozřejmě začne velkou nehodou.

Všechno začne jednou z největších loupeží, na které se tato skupinka podílela. Star-Lord, Rocket Raccoon a jejich skupinka se musejí vydat na divokou cestu galaxií, přičemž je bude stíhat Nova Corps. Mezitím se zapletou do další patálie, války mezi Collectorem a Grandmasterem.

Samozřejmě se dozvíme spoustu zajímavých věcí, jako třeba, proč nemůže Groot vyrůst, co Gamora hledá, nebo proč se Drax vzdal násilí. Na všechno budou odpovědi v sérii All-New Guardians of the Galaxy.

Dlouho očekávaný sequel Spider-Mana

Je tomu již šest let, co se poprvé setkal Peter Parker z klasické Marvel U s tehdejším představitelem Spider-Mana z Ultimate U, Milesem Moralesem, v komiksu Spider-Man. Ovšem Brian Michael Bendis slibuje, že sequelu se dočkáme již toto léto – a naštěstí nebude nijak souviset s nadcházejícím Generations. Bendis řekl, že se snažil “ponořit do toho, o čem vztah mezi Peterem a Milesem je.“

“Měl jsem rok na to, abych Milese zabydlel v 616. Peter nikdy neplánoval, že tu bude banda spider-manovských postav, a že jejich odpovědnost se stane jeho odpovědností… nebo ne? Určitě se jedná o velký posun kupředu.”

Bendis dále prozradil, že zatím nepojmenovaný titul Spider-Man, bude o tom, na co se mnoho fanoušků již nějakou dobu ptalo. Jaké je propojení mezi Peterem a Milesem? Včetně toho, kdo opravdu zná Milese, který přišel z dnes již mrtvého Ultimate Universe?

“Dobré je, že dostaneme odpovědi na otázky, co se týče vztahu Peter/Miles. Na osm měsíců života Milese v 616, na všechno. Všechno bude zodpovězeno již toto léto.“

Bruce Wayne a jeho cesta Batmana

Nový teaser ukazuje něco, na co fanoušci seriálového Gothamu od stanice Fox čekali již nějakou dobu. Začíná totiž cesta Bruce Wayne, na jejímž konci se stane Batmanem – ochráncem, kterého Gotham potřebuje. Tak se podívejte sami:

 

Gotham se na obrazovky vrací 24. dubna.

Spider-Man a Daredevil v MCU

V komiksech se Spider-Man a Daredevil často potkávají. Oba chrání ulice New Yorku, oba mají pár padouchů, kteří leží v žaludku jim oboum, například Kingpin. Všechny by tedy zajímalo, jestli je možné, že se tyto ikony Marvelu potkají také v největší sdíleném komiksovém vesmíru.

Ačkoliv se Marvel nedávno vyjádřil k možnostem crossoverů mezi seriály a filmy negativně, jsou ve vedení i tací, kteří se tomu nebrání. Například koproducent Spider-Man: Homecoming, Eric Carroll řekl, že by rád tyto postavy viděl bok po boku, aspoň nějak.

V jednom rozhovoru se o tomto tématu rozpovídal a řekl, že ačkoliv je seriálový Daredevil úplně na jiné notě, než filmový Spider-Man, určitě by to bylo zajímavé setkání. Herci obou stran barikád o tomhle často mluví a je vidět, že jsou tímhle tématem nadšení. Bohužel ještě ani Netflix a ani Marvel Studios nevedlo žádné jednání, které by mělo jako hlavní téma tenhle crossover, takže to zatím nejspíš není v plánu.

Robbie Margot v Ghost in the Shell?

I takhle mohlo vypadat obsazení hlavní herečky tohoto komiksového zklamání roku. Nyní se na internetu objevila série konceptů, které odhalují, že se nad obsazením této krásky minimálně uvažovalo. 

Autor těchto konceptů se k tomuto tématu ale vyjádřil jednoznačně "Když byl film v předprodukci, ještě se nevědělo, kdo bude hlavní herečkou. Tak jsem tvoři a tvořil a stvořil Major jako Robbie Margot. Byla to jen zábava". Vedení projektu ale díky jeho konceptům nad tímto nápadem opravdu přemýšlelo, každopádně daleko lepším řešením bylo obsadit Scarlett.

Marvel Heroes Omega

Teď možná udělám radost hráčům videoher, kteří mají rádi Marvel. MMO RPG gamesa Marvel Heroes Omega, která již tři roky běží na PC, se nyní dostane také na next gen konzole XBOX ONE a PS4.

Bleskovky

  • Arnold Schwarzenegger si nezahraje ikonického barbara Conana. Ačkoliv se plánoval další snímek a Arnold byl již jako starý Conan vyobrazen, studio nakonec usoudilo, že film nejspíš nevydělá tolik, kolik je zapotřebí aby se zaplatil aspon jeho největší herecká hvězda. K tomu všemu je již jisté, že Arnolda už neuvidíme ani jako Terminátora a špatně to vypadá i s jeho dalším působením v Expendables
     
  • Transfomeři se dočkají dalších filmů a už ted je jisté, že to druhou trilogií neskončí. Bay prozradil, že se pracuje na Bumblebeeho filmu, který bude prequelem a v rukávu má dalších 14 dalších příběhů, které se dají natočit jako plnohodnotný blockbuster příštích let.
     
  • Na začátku tohoto roku se na tomto webu psalo, že G.I. Joe 3 chce Paramount zrealizovat, bohužel se ale neustále rozchází plány vedení a režisérů. S tím je teď prý konec a série se nakonec restartuje.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz