Nejmocnější hrdinové Marvelu 016: Vision

6. dubna 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 016: Vision

Při pohledu na obálku jsem se na komiks velmi těšil. Když vidíte jména jako Geoff Johns a Ivan Reis, tak čucháte záruku kvality. A jelikož oba pánové píšou/kreslí z velké většiny pro DC, tak jsem byl zvědav co předvedou u Marvelu. 

Knihy Dobrovský

Než se ale pustíme do moderny, dáme si krátké retro okénko. V knize najdeme i dva sešity z Visionova prvního výskytu, které už jsme mohli vidět ve Zrození Ultrona. Po stránce příběhu se jedná (na svou dobu) o průměr. Thomas sice měl v této sérii skvělé nápady, ale jejich realizace už tak skvělá nebyla. Kresbě nemám co vytknout, ta je super i po všech těch letech. Buscema zvládl stvořit spoustu ikonických obrázků a obálka Avengers č.57 nebo plakající Vision mezi ně určitě patří.

No a pak přišel na řadu kus moderní. První co mě praštilo do obličeje, byl pocit, že už jsem to někdy četl. Alespoň tedy první sešit. U druhého jsem si začal říkat, proč jsem to nedočetl. A u třetího mi to bylo jasné. Není to totiž moc dobrý. Vision nějakým způsobem ztratí paměť a pak musí s malým chlapcem vyrazit na menší road trip, aby našel vnučku svého stvořitele (ne Ultrona ale profesora Hortona). Pokud vás to z mého vyprávění moc nechytlo, tak při čtení se to asi moc nezmění. Tohle je prostě hroznej průměr a jméno Geoffa Johnse to nevylepší.

Co je na tom příběhu alespoň super je kresba. Reis mi občas připomínal Bagleyho práci na Ultimate Spider-Manovi a celý ten příběh má takový teen nádech. Také zvládl prezentovat Visionovy schopnosti asi jako nikdo předtím (a myslím že i potom). Když se Vis znehmotňuje, tak si Reis dává tu práci aby vykreslil celou jeho robotí kostru. Je nutné si na to zvyknout ale ve finále je to docela cool.  Co si mě nezískalo jsou obálky. Ty vypadají jak ze špatné videohry z raných dnů 3-D grafiky.

Verdikt

Vision předvádí dva rozporuplné příběhy. Retro příběh má dobré nápady ale trpí kvůli špatným dialogům. Celé to zachraňuje lahůdková kresba. Moderní příběh má zase dobré dialogy, ale originálních nápadů moc ne. I tady to zachraňuje kresba. Pokud vás tedy netrápí špatné scénáře, ale rádi se pokocháte kresbou Vision by vám mohl stačit.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz