Stojí za to číst - březen 2017

5. dubna 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za to číst - březen 2017

Opět se k vám vracím s rubrikou, která se věnuje komiksům, které vyšly v minulém měsíci a rozhodně by neměly minout žádného fanouška komiksu. Minulý měsíc byl relativně bohatý, jedna na počet knih, které vyšly, ale zároveň i co se týče kvality. Tentokrát je výčet relativně bohatý, tudíž si přijdou na své fanoušci superhrdinů, mangy, životopisů, steampunku či drsných příběhů. Jdeme se na to rovnou podívat.

 

Knihy Dobrovský

Skalpy #06: Hlodání

Já se budu zase opakovat, ale dokud nezačnete všichni povinně kupovat a číst tuto sérii, tak s tím budu pokračovat – tohle je jedna z nejlepších sérií, která u nás vychází, určitě bych jí zařadil do své TOP3! V příběhu se posouváme na konec první poloviny celé série a rozhodně nás Aaron nenechá vydechnout. Ba naopak, příběh získává snad ještě na větších obrátkách (je to vůbec možné?), jelikož všichni toho mají právě dost a chtějí dosáhnout svého a to znamená pořádně si ušpinit ruce. je to akční, je to drsné, je to krvavé a je to kruté, špína, krev a lidská spodina, to je oč tu běží, ale je to skvělé.

Ryby – Útok z hlubin

Teď musí zpozornět všichni fanoušci mangy a hororů, jelikož jsou tu Ryby. Ano, přesně tak, Ryby povstat z hlubin. Ale nejsou to jenom Ryby, co je na tomhle komiksu děsivé, je to všudypřítomný pocit nebezpečí. Skutečně morbidní dílo od mistra hororové mangy – Itó Džundžiho. Skutečně se jedná o komiks, který vám nedá ani na vteřinu vydechnout a vy tak budete pociťovat neustálý pocit napětí. Navíc nechybí ani trocha toho humoru. Když to řekneme kulantně, tak Itó je hodně zvláštní, naprostý magor, takže kdo má rád psycho komiksy, ten si dá Ryby. Navíc to má přes 400 stran!

Grandville 2: Mon Amour

Comics Centrum sice nemá takovou kadenci komiksů jako třeba Crew, za to téměř vždy trefí střed terče. Tentokrát nám dopřáli pokračování paropunkového vědecko-romantického thrilleru. Do toho přimíchejte alternativní historii, detektivní zápletku, zvířata místo lidí, drsnou akci a líbivou kresbu a máte skutečně výborný mix, který si musí získat téměř každého. Především vykreslení originálního světa je to, co vás od této knihy nepustí, dokud nebudete na poslední stránce. Jen je škoda, že je to tak krátké a my si budeme muset nějaký ten měsíc na pokračování počkat…

Ultimátní komiksový komplet #083: Avengers vs. X-Men, část 2.

Bylo by asi zvláštní, kdyby se přitom množství všemožných UKK, DCKK, NHM nedostal ani jeden podobný komiks do tohoto výčtu. Fanoušci DC prominou, ale na DCKK se nedostává, jelikož se zatím jedná v podstatě jen o reprinty. Tentokrát bych chtěl doporučit druhou část velké události, ve které se na jednu stranu postaví Avengers a na druhou X-Meni, tudíž dva nejoblíbenější týmy, jaké u Marvelu jsou. Je to válka plná zoufalých činů, je to nepřetržitá akce, je to prostě komiks, který si musíte přečíst, už jen ti autoři – Bendis, Aaron, Coipel, Romita Jr., Kubert, Frank Cho…

Kiki z Montparnassu

A na závěr tu máme trochu netradiční komiks, protože všechno francouzské je svým způsobem netradiční. Životopisné dílo o jedné velmi kontroverzní modelce, která si dopřával bohémský život plný alkoholu, drog, sexu a známých osobností. Celý komiks se odehrává v meziválečném období, což dílu přidává na zajímavosti.

Navíc, když je zajímavý příběh doplněn skvělou kresbou, tak se vždy jedná o sázku na jistotu. Určitě se nejedná o dílo jen pro komiksové fanoušky, ale v tomto případě se jedná daleko více o klasickou beletrii. Jestli chcete někomu ukázat, že komiks není jen o chlápcích ve spandexu, půjčte mu Kiki!

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz