Ohlédnutí #10/2017

2. dubna 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #10/2017

Další nedělní Ohlédnutí bude pojednávat o tématech jako Injustice 2 či Deadpool 2 a Batgirl. Kromě herních či filmových informací se ale dostane i na čistě komiksovou záležitost, takže i nyní můžeme tvrdit, že je jedná o článek geekovinama nabitý.

Knihy Dobrovský

Klon s vlastní sérií v Ben Reilly: The Scarlet Spider #1

Letos v dubnu s jedna z nejkontroverznějších postav v historii Marvelu vrací a opět nasadí masku (vlastně celý kostým). Nová řada ponese název Ben Reilly: The Scarlet Spider a psát jí bude Peter David (Amazing Spider-Man, Spider-Man 2099) a kreslit Mark Bagley (Ultimate Spider-Man, All-New X-Men).

Ano, je to tak. Ben Reilly se vrací, aby se znovu zhoupnul na pavučinách a ještě k tomu ho budou mít na starost dva tvůrci, kteří se v historii Spider-Mana podepsali opravdu významně. Otázkou však zůstává - bude hrdinou nebo padouchem?

Po událostech The Clone Conspiracy se Ben Reilly vrátil s novou chutí k životu. A to ne, jako klon Petera Parkera - ale jako zcela nový muž. Bude stačit, že se ještě jednou vžije do role Scarler Spidera, aby zastrašil své vnitřní démony? A vydrží krok napřed před mužem, který se ho snaží ulovit - Kaine Parker - bývalý Scarlet Spider? Ještě důležitější otázkou je, jestli můžete utéct před svou minulostí...?

Jednoduše si přečtěte Ben Reilly: The Scarlet Spider #1, které vyjde 26. dubna.

Batgirl film od Whedona inspirovaný érou Gaila Simoneho?

Film Batgirl od Josse Whedona (který zatím není oficiálně potvrzený) by se měl údajně zaobírat Barbarou Gordonovou a to na základě jejích raných příběhů z New 52, které psal Gail Simone.

Jestliže se spekulace potvrdí, tak bude domnělý film, který bude Whedon psát, produkovat a režírovat, zaměřený na návrat Barbary k boji proti zločinu jako Batgirl. Je to zasazené několik let poté, co byla brutálně napadena Jokerem, který, když si s ní dostatečně pohrál, nechal ochrnutou a ona, byla odkázána na invalidní vozík. V Simoneho "New 52" příběhu se Gordonová teprve učí znovu pořádně stavět na nohy.

Film by se už neměl zaobírat "Burnside érou Batgirl", která následovala a vníž se již Batgirl posunula dál, přestěhovala se do nové čtvrti a od události Jokerova útoku se oprostila.

Žádnou z těchto informací Whedon, DC Films nebo Warner Bros. nepotvrdili.

Bill Finger dokument již v květnu

Jeden ze spolutvůrců Batmana, Bill Finger, bude mít dokument, který se bude jmenovat Batman & Bill a vyjde již 6. května.

"Všichni si myslím, že Batmana stvořil Bob Kane, ale to není celá pravda," píše se v popisu od Hulu. "Jeden z autorů se vydal na tažení za spravedlnost pro Billa Fingera, který byl klíčovou postavou při tvorbě kultovního superhrdiny, od konceptu až po kostým, dokonce až k samotnému charakteru, který všichni známe a milujeme. Bruce Wayne může být tajná identita Batmana (či naopak), ale jeho tvůrce byl vždy skutečnou záhadou."

Režisér Don Argott a Sheena M. Joyce našli všechny, kteří souvisí s touto událostí, včetně Marca Tylera Noblemana, Michaela Uslana, Athenou Finger či Alethii Mariotta.

V září 2015 začal DC Comics (a Warner Bros.) připisovat Fingera jako spolutvůrce Batmana. Předtím všechnu smetanu slízával jen Bob Kane a to na základě smlouvy podepsané s předchůdcem DC, National Comics.

Bojovka Injustice 2 vystrkuje drápky

Už dlouhou dobu víme, že se na nás pomalu řítí pokračování komiksové bojovky Injustice. Pravidelně vás také informujeme o nových hratelných postavách a všem, co se o tomto titulu špitne. 

Nyní nás zajímá nový trailer, který se jmenuje "Its good to be bad" (je dobré být zlý) a představuje záporácké hratelné postavy, které nyní vypadají ještě více zajímavěji. Já osobně si asi za ty špatné zahraju radši. Konkrétně Scarecrow a Captain Cold, o kterých se toho do teď moc nevědělo, vypadají lahodně.

Čekujte, sdílejte a až to výjde, tak kupujte a hrajte. Bude to pecka!

Deadpool 2 - více akce, více zábavy

Režisér Deadpoola 2, David Leitch, sedi v produkci tohoto filmu už nějaký ten týden. Nikdy ale neřekl, co vlastně plánuje s Deadpoolem udělat. Nyní se mu trochu rozvázal jazyk a pár informací prozradil.

David Leitch stál za úspěšnou peckou jménem John Wick. Možná proto také tohoto režiséra každý přivítal s otevřenou náručí a nikdo neměl pochyby, že by sequel Deadpoola nevyšel. Leitch tvrdí, že diváky nebude šetřit a rozhodně nebude zastáncem odlehčeného tónu, ve kterém se Deadpool nesl.

Byl sice kvalitním R-Rating filmem, který inspiroval mnohé jiné, konkrétně mluvíme například o snímcích Logan a Lobo (na tom se začíná intenzivně pracovat), každopádně Leitch tvrdí, že přitvrdí. Dokonce plánuje natočit více akce a o humor prý také nebude nouze. Dodal snad už jen to, že Deadpool 2 rozšíří tento vesmír o pěkný kus. 

Myslím, že se máme na co těšit a dočkáme se již příští rok!

Channing Tatum a další komiksárna

Tatum má ke komiksům určitě blízko. Prvně si zahrál v G.I.Joe, už dlouho se o něm mluví jako o Gambitovi, a nyní si možná zahraje v hrané adaptaci jednoho digitálně šířeného japonského komiksu..

Na japonském trhu nyní vládne Tencent, přes který se digitálně síří komiks jménem Zombie Brother. Je to o chlapci, který se se svou přítelkyní snaží utéct z města během události, při níž vypukne zombie virus.

Komiks je velmi oblíbený a již si vysloužil anime a také divadelní verzi. Nyní chce Tencent rozšířit pole působnosti a tak má v plánu zaútočit na americký trh. Produkce je složená ze jmén jako Matt Lieberman a David Sandberg, takže uvidíme, co se z toho vyklube, protože ani jedno jméno není žádným nováčkem v tomto průmyslu.

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz