Útok Titánů 10

28. března 2017 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 10

Desátý Útok Titánů na náš trh vletěl celkem nedávno a tak jsem rád, že jeho recenzi mohu napsat dříve, než obvykle. Jaký tedy tento jubilejní díl byl?

Knihy Dobrovský

Fanoušci Erena nyní opět zapláčou. Jeho postava totiž v celém svazku téměř nevystupuje a vlastně se ukáže až na konci. Ty, které zajímá jeho příběh, tedy vůbec nepotěším. Nikam se totiž neposouváme a již několikátý díl nám nikdo nenabízí odpovědi, na které tolik čekáme.

Aby toho nebylo málo, otázky opět přibudou, takže bych řekl, že po přečtení tohoto dílu si do pomyslného seznamu neznámých položek, připíšete další řadu věcí, na které se budete muset při četbě dalších dílů zaměřit.

Mnoho z vás určitě potěší, že se na scéně objevuje další nálož postav, které se projeví dost zajímavě a opravdu na vás zapůsobí. Na jejich osudy totiž nemusíte čekat tak dlouho, jako je to v případě Erena. Určitě ale nejsou až tak zajímavé, jako je právě hlavní postava příběhu.

Trochu mě mrzí, že se koncept nebo spíše struktura svazku neustále opakuje. Tohle tvrzení musím upřesnit. Několik knih po sobě se totiž prokousáváte textem na zhruba padesáti stranách. Poté příjde zběsilá akce, takže přeskáčete více než sto stran během několika minut a poté se opět prokousáváte zbytkem.

Čtení je poté trochu stereotypní a myslím, že určitě nejsem jedinný čtenář, který si všiml tohoto formátu, jakým Hadžime Isajama píše. V prvních knihách tomu také tak bylo, musím ale říct, že v úvodních pěti svazcích se tento koncept až tak neopakoval a nyní je to několik knih přesně jako přes kopírák.

Začíná se to trochu zbytečně natahovat, což je dost otravné. Hadžimeho výplň ale člověka i tak upoutá, protože čtenáři představuje nové zvraty a ty jsou tak zajímavé, že udrží jeho pozornost. I tak je ale tato jeho schopnost nyní trochu umělá, protože vše, co jsem díky přečtení zjistil, jsem už tušil a spíše se jen pospojovalo pár věcí, které jsem si neuměl domyslet, protože jsem k tomu předtím neměl dost informací.

Určitě ale nemůžu říct, že by nás autor šetřil. Opět si připravil jeden obrovský zvrat a myslím, že konkrétně teď se jedna o hodně klíčovou věc, takže minimálně tahle jedna událost vás donutí číst dál, protože na tohle čekáte všech deset knih.

Verdikt

Jak jsem řekl již v recenzi, tento díl nebyl až tak průlomový jako ty předchozí, i tak ale opět skvěle nalákal na díl č.11, takže se máme na co těšit.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz