Comics Centrum opět skóruje!

24. března 2017 Morzael Diskuze (1)
Comics Centrum opět skóruje!

Většina tuzemských nakladatelů ještě svůj edičák ani pořádně nerozjela a Comics Centrum už skóruje se svou třetí sérií. Jako poslední dorazily do cíle dva díly Hellboyovského Ú.P.V.O. a to krátce po vydání druhé části pohádkové Gaimanovky.

Knihy Dobrovský

Kromě edice Na přání, ve které si fanoušci zdárně předobjednali nultý a sedmý díl Goona (nedočkavě se těšíme na 11.4.) a pokračování kultovní steampunk série Bryana TalbotaGrandville (dočkali jsme se už minulé úterý), dorazil i druhý příběh o klukovi, kterého vychoval hřbitov.

Novela Neila Gaimana se dočkala své komiksové adaptace ve dvou svazcích. První nám Comics Centrum naservírovalo vloni na podzim a druhý na konci února.

Druhá kniha hřbitovní

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov.

Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých.

Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem.

Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. 
Druhá, závěrečná kniha adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely.

Pohádkovou urban fantasy s tématikou gothic horroru si můžete dopřát přímo na stránkách Comics Centra. Pro fanoušky gaimanovských příběhů je to nutná záležitost. Naši recenzi můžete očekávat již brzy.

Krátce po vydání Druhé knihy hřbitovní finišovala třetí a finální etapa edice Na přání. Jak jsem psal: Grandville a Goona následovala série Ú.P.V.O. díly sedm a osm.

Ú.P.V.O. 7: Zahrada duší

Abe Sapien se vydává po zvláštní stopě vedoucí do indonéské džungle k tajné společnosti, spojené s Abeovým minulým životem za americké občanské války. Zároveň se začínají stupňovat Liziny apokalyptické vize a Johann učiní šokující objev, týkající se jednoho z jejich kolegů.

Ú.P.V.O. 8: Vražedné místo

Záhada Daimiova zázračného bolivijského vzkříšení znovu ožívá a začíná terorizovat celý Úřad paranormálního výzkumu a obrany. Liz se mezitím pokouší vymanit ze svých nočních můr a Johann začne zanedbávat své povinnosti, aby si mohl užívat potěšení živoucího těla.

Ještě než jsem se dokopal k nějaké urgenci čtenářů, že Ú.P.V.O. bojuje o své vydání, bylo dobojováno. Ú.P.V.O. se nezaleklo ani dvojnásobné dávky a suverénně skórovalo díky svým fanouškům celkem rychle. To jen dokazuje, že parádní série z Hellboyovského vesmíru už si svou kvalitou čtenáře získala. Můžete si ji proto beze strachu o vydání předobjednat na stránkách Comics Centra (díl 7 a díl 8), nebo si počkat, až nám 16.5. vyjde.

Jako bonus přikládám ještě Comics Centrem přeložený seznam posloupnosti příběhů z Hellboyovoa univerza. Opravdu epický list. Doporučuji přečíst i jejich skvělý rozbor. Můžete si na něm všimnout, že Ú.P.V.O. zakončilo první velkou etapu svého příběhu a my si tak můžeme dopřát jedno velké čtení i se všemi Hellboyi. Vzhledem k tomu, že předprodej závěrečného dílu Hellboyovi pekelné knižnice je za dveřmi, já už si na léto plánuji jeden víkend věnovaný čistě tomuhle parádnímu komiksovému světu někde na samotě na chatě. Rok 2017 u nás prostě bude rokem Hellboye!

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 29/03/2017 (29. března 2017)
Kámo, já fakt doufám, že se všeho, co CC ohledně Hellboye dělá, dovede do zdárného konce. Asi je to závazek na celej můj život, ale je mi 25, času mam dost :D 
Minotaur.cz