DC komiksový komplet 05: Superman - Utajený počátek

25. března 2017 MonsterGyre Diskuze (0)
DC komiksový komplet 05: Superman - Utajený počátek

Jako malý jsem měl velmi rád seriál Smallville, a tak jsem se na utajený počátek hodně těšil už jen pro možnost srovnat, co udělali v seriálu jinak, a musím přiznat, nebyl jsem zklamán.

Knihy Dobrovský

Příběh začíná pohledem na partu chlapců hrajících americký fotbal. Jedním z nich je náš ikonický Clark Kent, který všechno pokazí, když narazí do svého kamaráda, zlomí mu ruku a ještě promáčkne míč. Jakoby to nestačilo, druhý den ve škole zapálí plakát a způsobí požár. Jako správný hrdina si to všechno vyčítá, a tak se jeho rodiče konečně rozhodnou říct mu pravdu o tom, odkud pochází.

A tak vzniká legenda jménem Superman. Po pár dobrodružných příhodách během, kterých se potká i s Lexem Luthorem arogantním, geniálním mladíkem rovněž ze Smallvilu, končí první část knihy a s ní i náhled do mládí Clarka Kenta.

Nicméně Geoff Johns neztrácí čas a jedním střihem se ocitáme v Clarkově dospělosti a v ulicích Metropolis. Město je to nevraživé a lidé se starají jen a jen o sebe, brzy jej navíc ovládá Lex Luthor, ze kterého se díky své genialitě a vynálezům pro armádu stal miliardář. Má pod palcem všechny noviny kromě Daily Planet. Ty jeho nátlaku odolávají, co jim síly stačí, ale už jsou v poměrně desolátním stavu.

Právě tady Clark potká jedinečnou tvrdohlavou a neústupnou Lois Laneovou, a svého budoucího nejlepšího přítele, Jimmyho Olsena. Po prvním pokusu dostat z Lexe pořádné interview, které se jak jinak než nepovede, se Metropolis představí Superman. A ejhle, všichni jdou proti němu, obzvlášť Lex a jeho zkorumpovaná média, navíc se pomalu začnou objevovat všelijací záporáci a to mu o hodně zkomplikuje život. Všechno ale nakonec dobře dopadne.

Kresba od Franka Garyho je velmi pěkná, barevná veselá, přesně tak, jak se k Supermanovi i městu zítřka hodí. Všechno je kresleno v krásných detailech, bohužel někdy možná až moc. Problém vzniká občas u obličejů, které místy vypadají otřesně, nejvíc pak v případě Clarka, který se někdy tváří, jako prvotřídní úchylák.

Kniha je završena opět jedním velmi starým sešitem tentokrát Superman #125 z 1958. Příběh sešitu se odehrává během Clarkova působení na univerzitě. Tenkrát si ještě říkal Superboy. V tomto desetistránkovém sešitě pojme jeden z jeho profesorů podezření, že Clark je Superboy a snaží se pomocí triků jeho tajemství odhalit. Clark pak musí na každý trik přijít včas a najít způsob, jak profesora obelstít, aby své tajemství ochránil.

Verdikt

Kresba je fajn, ale místy obličeje postav vypadají hrůzně. Příběh je solidní, provede Vás všemi důležitými body a seznámí nás, jak s osobou Clarka Kenta, tak jeho blízkým okolím. A ještě si při tom užijete dost akce a pár záporáků.

O autorovi

MonsterGyre
MonsterGyre

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku