Modrá Crew 02: Ekho 3-4

22. března 2017 jardoom Diskuze (0)
Modrá Crew 02: Ekho 3-4

Z mé předchozí recenze na první dva díly Ekha, které nám poskytla Crew díky druhé série Crwe a také druhé série Modré Crwe, je patrné, že se mi tohle fantasy opravdu líbí. Je to totiž svěží počin, který nejezdí po kolejích, které díky tomuto žánru známe. Chytlo se nové myšlenky, zaujalo jisté postavení a čtenáři dopřává něco, co tu v tomhle žánru ještě nezažil.

Knihy Dobrovský

Druhý díl Modré Crwe nám představuje další dva příběhy této fantastiky, a opět je co číst. Evropský komiks nikdy nebyl tím, co bych vyhledával, ale Ekho je prostě naprosto jiné než mainstreamovky z USA, a i když byla tahle série mojí "první zkušeností", musím říct, že mě mile překvapila. Rozhodně se díky Modré Crwi rád vydám za jiným dobrodružstvím, které na stránky komiksu dostanou Evropané.

Hollywood Boulevard je prvním příběhem této komiksové knihy. Jak už název napovídá, nyní se dostaneme do alternativní verze Hollywoodu a tam se nasi hrdinové budou pokoušet o kontakt s hereckou hvězdou Normou Jean. Příběh má na chlup stejnou strukturu jako ty předešlé dva a musím říct, že ani od čtvrtého se nijak neliší.

Druhý příběh jménem Barcelona je zase o Mravenině spolupracovnici Grácii, která je obviněna ze série únosů. Kromě nového města ale nevidíme nic, co by bylo navíc oproti předchozím příběhům.

Ačkoliv tvrdím, že se koncept jednotlivých příběhů nemění, musím uznat, že je i tak každý příběh zábavný. Není to až tak o síle příběhu ale o postavách, které jsou zajímavé. Vztah hlavních hrdinů se vyvíjí. Neustále se dohadují, vtipkují na účet toho druhého, laškují mezi sebou a myslím, že je celkové napětí mezi nimi znatelné, což je ve výsledku hodně zábavné a dodává to na atraktivitě.

Problémem této knihy je, že nepřináší nic nového. První kniha byla v seznamovacím duchu a čtenáři ukázala nepoznané. Nyní už to čtenář znal, a i když ho to bavilo, možná čekal víc. Tedy já určitě.

Stejné je to i s kresbou, která mi ale vůbec nevadí. Vizuálně je tohle dokonalé dílo, které se vám běžně do rukou nedostane. Každé město je překrásně vykreslené, každá linka jakékoliv postavy či tvora je detailní a vůbec vám už nebude vadit cartooning, který jsem na začátku kritizoval.

Jen mi možná trochu lezla krkem ta všudypřítomná posedlost nahotou. Jasně, musím uznat že křivky, které Barbucci nakreslil jsou dost sexy, ale každý sešit je toho opravdu plný.

Verdikt

Ekho je určitě pořád zábavné, bohužel ale již vyprchalo to kouzlo nepoznaného a tak není čtení až tak svěží, jako u prvního svazku. Rozhodně je to ale pořád překrásná série, která má zajímavé postavy a představuje svět, který jinde neuvidíte. Věřím, že se ještě uvidíme.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku