Stojí za to číst - únor 2017

13. března 2017 S4TW Diskuze (0)
Stojí za to číst - únor 2017

V této rubrice bych se chtěl vždy věnovat tomu, co vyšlo v předchozím měsíci a rozhodně stojí za přečtení. Samozřejmě jsou chudší a bohatší měsíce, proto jsem se rozhodl vybrat vždy pět kousků. Jedná se samozřejmě o subjektivní názor, ale určitě se bude ve většině případů jednat o must read kousky. Minulý měsíc byl bohatý především v superhrdinských vodách a hlavně série NHM obsahovala dva opravdu skvělé kousky. Ale i fanoušci hororů si přišli na své…

Knihy Dobrovský

Nejmocnější hrdinové Marvel #014: Strážci Galaxie

Oblíbili jste si filmové Strážce Galaxie? Tak není lepší komiksové volby, než sáhnout po díle, které napsal Abnett s Lanningem. Oblíbence, jako je Rocket, Groot, Star-Lord či Gamora, tu doplňuje Lajka nebo Adam Warlock. Nechybí spousta vtípků a hlášek, ale zároveň i vážnější nota, jelikož se tu řeší velká krize, která by mohla vyústit ke zničení celé galaxie. Do toho se tu řeší několik dalších dějových linek. Kdo má rád sci-fi, superhrdiny a příběh galaktických rozměrů, ten si to velmi užije. Retro příběh je příjemným bonusem.

Druhá kniha hřbitovní

Tentokrát tu máme komiks od Comics Centra. Komiks, u kterého stojí jméno Neil Gaiman je vždy sázkou na jistotu. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o hororově laděný příběh. Nechybí zde ghúlové, vlkodlaci, duchové a spousta fantaskních bytostí. Na knize se podílelo hned několik kreslířů, takže si každý najde tu svou kresbu. Pro všechny milovníky fantasy, hororově laděných příběhů a Gaimana, ale nebojte se, má to jistých nádech dětské literatury, takže se hrůzou nepomočíte…

Nejmocnější hrdinové Marvel #013: Black Widow

Tohle je přesně ten příběh, jaký bychom chtěli vidět na stříbrném plátně v podání Scarlett Johansson. Retro klasika sice nějak zvlášť neohromí a opět se jedná spíš o zajímavý náhled na to, jak tato postava vypadal před několika desítkami let. Pak nastává temně laděný špionážní příběh, ve kterém se objevuje Black Widow v přesně takové poloze, kvůli které si tuto postavu zamilovali milióny fanoušků. Ovšem tím hlavní skvostem je úžasná kresba od Sienkiewicze a Parlova, pokud jste milovníky originálních kreseb, tak se bude rozhodně jednat o něco pro vás.

Živí Mrtví: Totální válka část první

Já to říkám pořád, Živí Mrtví je jedna z nejlepších sérií (a to konstantně), která u nás vychází. Výborně a uvěřitelně napsané postavy, které se objevily v děsivém postapokalyptickém světě plném zombíků, ale tou největší hrozbou kupodivu nejsou mrtváci, ale lidi, kteří bojují sami proti sobě. A teď nastává největší souboj, který se zatím v této sérii objevil, nastává Totální válka. Negan je asi nejvíc cool protivník, kterému naši hrdinové čelili, ale rozhodně ne v dobrém slova smyslu, takže se připravte na opravdu hustou jízdu.

 

Ultimátní komiksový komplet #080: Amazing Spider-Man – Pavoučí ostrov, část 1.

Dan Slott je ten týpek, který se nebál zabít Petera Parkera a dát do jeho těla Octopuse, díky čemuž vznikla úžasná série Superior Spider-Man. Ovšem několik čísel předtím vznikl jiný skvělý příběh z pera tohoto scénáristy – Pavoučí ostrov. Tak si to jen zkuste představit – všichni obyvatelé Manhattenu získají pavoučí schopnosti a Spidey to musí nějak vyřešit. Humor, akce a skvělá kresba. Jak jsme u Spider-Mana zvyklý, tak se tu střídá superhrdinská linka s tou lidskou. Dan Slott je autor, který se zařadil mezi špičku autorů, kteří psali tohoto skvělého hrdinu a tento příběh vám ukáže, proč tomu tak je.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku