Ohlédnutí #7/2017

12. března 2017 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #7/2017

Další naše Ohlédnutí je již venku a i dnes bude řeč o drbech ze světa nerdů. Tradiční várka geekovin v podání S4TWa a jardooma se dnes bude motat okolo Avatara, Deadpoola a jistě vás zaujmou i témata jako Star Wars, Godzilla, King Kong a Wonder Woman.

Knihy Dobrovský

Strazcynski se připojuje k scénáristům filmu Godzilla vs. Kong

V kinech právě je film Kong: Skull Island, ale už se plánuje pokračování filmu a to rovnou velkolepé - Godzilla vs. Kong. Už se dokonce najímají zajímavý autoři.

Pro tento film tu máme takzvaný "pokoj scénáristů", což je průmyslový termín pro skupinu scénáristů, kteří pracují na konkrétním projektu. Ale proč to tu vykládáme. Protože minimálně jeden z těchto autorů, bude pro komiksové fanoušky velmi známou personou. Jedná se o J. Michaela Straczynskiho, který je známý díky psaní několika sci-fi kreslených kreslených seriálů, televizních show, ale hlavně díky své komiksové tvorbě, především v sériích The Amazing Spider-Man, Thor a Superman.

Strazcynského role není přesně známa, ale co zatím víme, je to, že film Godzilla vs. Kong bude vyvrcholením několika filmů, včetně Kong: Skull Island a Godzilla: King of Monsters.

Godzilla vs. Kong se objeví v kinech 29. května 2020, ale vy zatím můžete jít do kina na Kong: Skull Island, ve kterém hraje i Tom Hiddleston (Loki) a Samuel L. Jacskon (Nick Fury).

Nový trailer na Wonder Woman

Dočkali jsme se toho, co bylo v pátek slibováno, nového traileru na film Wonder Woman.  Není třeba to nějak okecávat a pojďme se na něj rovnou podívat:

 

 

Wonder Woman se dostane do kin již 2. června!

Chcete vědět, jak získal Darth Vader svůj světelný meč?

Nová série Darth Vader na pokračování byla ohlášena a bude jí psát Charles Soule a kreslit Guiseppe Camuncoli. Série nás vezme do okamžiku, kdy končil příběh Star Wars: Pomsta Sithů. Příběh nám bude vyprávět to, jak Darth Vader ke svému červenému světelnému meči přišel.

"První část příběhu se bude točit kolem stvoření Vaderova červeného světelného meče, protože na konci Pomsty Sithů očividně ztratil svou modrou šavli, když byl rozsekán na kousíčky a Obi-Wan ten meč vezme, aby ho jednou dal Lukovi," vysvětluje Soule. "Takže jsme skončili u postavy, která je známá také díky svému ikonickému meči, ten magický červený meč, ale ještě ho nemá. Takže se ptám, jaký je lepší začátek velké série, než ten, kdy budeme hledat kouzelný meč?"

"Do určité míry budeme zkoumat mytologii okolo světelných mečů, která bude velmi zábavná. Jsem opravdu nadšený, že budu moct vyprávět tento příběh. Vypadá to, jako velký kus skládačky pro Vadera."

V sérii se objeví mnohem méně zkušený Vader než ten, který se objevoval v předchozí sérii, kterou psal Kieron Gillen. Nová řada bude také představovat postavy ze Star Wars: Rebels (animovaná série).

Darth Vader #1 se má objevit v červnu.

Avatar 2 se opět odsouvá

Není to tak dávno, když jsem zde psal o vizích Jamese Camerona, který tvrdil, že se v tomto roce začne s připravováním sequelů Avatara. V tomto rozhovoru také řekl, že se dočkáme filmu během roku 2018, čímž nám nejspíš zpříjemnil to dlouholeté čekání.

Nyní vám ale opět náladu zkazím, protože se sequel Avatara opět odsouvá k nedohlednu. Vedení projektu se opět omlouvá, ale tahle omluva ztrácí váhu díky tomu, co následovalo. Cameron totiž řekl, že si diváci musí uvědomit, že se nenatáčí Avatar 2, nýbrž 2, 3, 4 a 5, takže je jasné, že se nemůžou filmů dočkat hned. Trvalo čtyři a půl roku, než se natočil první Avatar, takže nám všem mělo být jasné, že se další čtyři filmy nenatočí hned a prý ani deset let není investicí, která by se nevrátila.

Jsou jeho poslední slova nějakým nastíněním situace? Budeme tedy opravdu čekat až do roku 2019 či 2020? Oficiální termín premiéry prý nedostaneme dřív, než se dokončí natáčení veškerého materiálu pro všechny čtyři filmy. Další otázkou je, zda vůbec oficiálně ohlášený termín bude brát někdo vážně, protože zatím se s tímto filmem nakládá stejně jako s remakem filmové Vrány.

Deadpool již obsadil Domino

Už strašně dlouhou dobu víme, že se v Deadpoolově sequelu objeví Cable a Domino. Jsou to ikonické postavy Marvel Comics a proto také studio Fox pečlivě vybírá, koho si do svého budoucího trháku vyberou. Cable je zatím zahalen tajemstvím, ale my už víme, kdo propůjčí svou tvář postave jménem Domino.

Tuhle informaci opět vypustil Ryan Reynolds, který díky svému Twitteru informuje snad o všem, co se ve Foxu okolo něho nebo X-Menů děje. Zazie Beetz zatím není žádnou hereckou hvězdou ale i přesto se díky povedenému výkonu v seriálu Atlanta dokázala zviditelnit. Doufejme, že Fox ví co dělá, ale myslím, že pokud na vše dohlíží Reynolds, tak není čeho se bát.

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz