Death by Design: Batman v říši architektury

28. května 2012 Andresito Diskuze (2)

Batman znovu chrání Gotham, tentokrát doslova.

Death by Design: Batman v říši architektury

Doba jednoduchých komiksových kreseb je dávno pryč, lidem už dnes nestačí prostičké obrázky jen s jedním odstínem i kdyby na nich byla celá Justice Leauge i s nahou Wonder Woman. A autoři se snaží tuhle poptávku pravidelně uspokojovat. Někdy s větším, někdy s menším úspěchem, ale nový Batman s názvem Death by Design od autora Chipa Kidda a kreslíře Dava Taylora bude podle všech předpokladů ten první případ. V něm Gotham prochází jednou z největších architektonických proměn své historie. Největší architekti světa řídí rekonstrukce většiny budov v Gothamu. Bruce Wayne jako předseda Gotham Landmarks Commission je klíčovým mužem těchto rekonstrukcí, což signalizuje zlatý věk architektonické vynalézavosti Gothamu. Jenže pak se něco zvrtne. Všechny rekonstrukce začínají vykazovat chybné výpočty, budovy se hroutí, počítačové systémy selhávají což způsobuje Gothamu nemalé potíže. Tento bizarní řetězec zdánlivě náhodných a nesouvisejících událostí ohrožuje celou rekonstrukci města. Batman musí nastalou situaci rychle vyřešit a najít toho, kdo je za katastrofy zodpovědný.    

Knihy Dobrovský

A právě spisovatel a oceňovaný grafický designér Chip Kidd představil svůj projekt fascinovaným kolegům na PIVOT: AIGA (American Institute of Graphic Arts) Design Conference a kromě prezentování několika skic Davida Taylora je i provedl prvními dvaceti stránkami knihy, která vyjde tuto středu 30. května. Začal několika fotografiemi z dětství, které dokazovaly jeho celoživotní zájem o postavu Batmana a ilusrovaly, jaká byla jeho cesta k napsání jeho prvního grafického románu.

Vysvětlil, že příběh Death by Design se inspiroval dvěma zdroji: demolicí původního Penn Station v roce 1963 (kterou Kidd popsal jako jeden z největších architektonických zločinů dvacátého století) a pádem stavebního jeřábu, při kterém v roce 2008 v New Yorku zemřelo několik lidí. Nikdo ale nebyl z ničeho obviněn. Podle Kidda jen kvůli podplácení: "Tehdy jsem si řekl, že tohle by byla práce pro Batmana." Kidd si představil, co by se stalo, kdyby oba incidenty měly nějakou spojitost a na šel tak základ pro příběh Death by Design.

V Death by Design, Waynovo nádraží, kdysi postaveno na popud Thomase Wayna, čím dál víc chátrá a občané si přejí jeho demolici. Dáma jménem Cyndia Cyrl - popsaná Kiddem jako mix Grace Kelly a Jackie Onasisové - usiluje o záchranu budovy jako součásti historie Gothamu. Další novou postavu jménem Exacto napsal prý Kidd podle sebe. "Je to Batmanovský padouch z řad kritiků architektury." směje se Kidd. 

Pokud Vás zajímá, jak celá prezentace vypadala, můžete si pustit její dvacetiminutový záznam.

A tady už nálož slibovaných skic a náčrtů Dava Taylora:

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Andresito Offline
Andresito 29/05/2012 (29. května 2012)
No jo, v tomhle komiksu prostě jde jen o ty baráky a ne o svaly Batmana, nebo prsa Catwoman. :)
vafliik Offline
vafliik 29/05/2012 (29. května 2012)
To vypadá moc hezky. Hodně se mi líbí i to decentní vybarvení (viditelný v ukázkách na stránce komixu samotnýho). Jen Batman samotnej mi přijde trošku neduživej :) Neřikám teda, že bych byl zrovna fanda vyobrazení Netopýra jako hory svalů, ale tohle je zase skoro už...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku