Legion

1. března 2017 jardoom Diskuze (0)
Legion

Mutant Legion je postavou, která v X-Mením světě není běžným čtenářům až tak známá či vůbec sympatická. Proč ale právě on je tím vhodným adeptem pro televizní zpracování? Snad na to odpoví moje recenze pilotního dílu.

Knihy Dobrovský

První díl trvá hodinu a řekl bych, že úvodní půlhodina se hodně vleče. Divák neví, jestli se opravdu jedná o mutantí počin, protože vlastně pořád nikde není žádný odkaz na vůbec žádnou spojitost s tímto komiksovým fenoménem.

Pak se ale vše zlomí a děj připravuje divákům jeden šok za druhým. Ten může být až zaskočen a rozrušen vším, co se tam děje. Tahle emoce je ale vyvolaná schválně, jelikož to takhle navrhla produkce seriálu. 

Legion je blázen, člověk se schizofrenií, který je obdařen mutantím genem, ale neví o tom. Tahle skutečnost je palivem prvního dílu a vy vlastně nevíte, jestli je vše na scéně blud, nebo právě ono propojení se světem mutantů.

Poslední pětiminutovka láká diváky k rozuzlení zamotaného pilotu, které vlastně nepřejde a spíše jen nabídne uklidnění v tom, že to v dalším díle smysl začne dávat. Mrzí mě ale, že v tomto závěru vidíme klišé v podobě otřepané zápletky, jejíž kostra se skládá z bandy divných lidí, které honí tajná vladní organizace. Jak prosté, otřepané a často používané. Mělo by ale cenu to postavit na jiných základech?

Příběh prvního dílu má nejspíš vše, co by měl mít. Zajímavé hlavní postavy, lásku, zápletku, záporáka a vlastně hned několik otazníků, na které snad v dílech příštích dostaneme odpověď. Problém je v tom, že na pilotní díl, který má diváka nalákat, je tohle až moc pomalé a občas i nudné, což odradí hlavně v první půlhodině a mnoho lidí to může vypnout, takže se vlastně nedočkají zajímavé druhé části.

Zajímavostí je, že vlastně od začátku nevíte, co je realita a tenhle klam se podařilo vystavět špičkově. Uvidíme ale, zda je tohle tahoun jen prvního dílu, nebo se to povleče až do konce. Tohle je opravdu lákadlo a myslím, že se toho produkce jen tak nezbaví, protože mě bavilo nevědět, jestli je to blud či realita.

Představené charaktery, vlastně zatím jen dva, jsou hodně zajímavé. Legion respektive David Haller, je typ, který vás opravdu baví. Celkem hezounek, který vás od první chvíle baví jak svou podivností tak zápalem. Teenage publikum s vagínou mezi nohama bude možná ohromeno jeho účesem stylu rozcuch ala Vampír Von Edward Patizón Cullen. Jinak je to prostě běžný béčkový herec, který ještě nestihl nic dokázat. Role mu ale sedla.

Potom je tu Sydney, která je šílená ve stylu Harley Quinn a krásu v podivnosti sdílí její herečka s Margot Robbie, která si Harley zahrála. Podobnost je nápadná a myslím že mi dáte za pravdu. Každopádně je tohle postava zajímavá jen tím, co stihla udělat během pár chvil, ve kteréch si s Legionem vyměnila tělo. Tím ale spoiluju, takže víc už neřeknu.

Verdikt

Zatím je to lehce infantilní a schizofrenní podívaná, která nejspíše funguje tak, jak si produkce přála. Škoda jen té úvodní nudy a pak poslední pětiminutovky, která přinesla efekty odporně zpracovanou mutantí přestřelku. Jinak to zatím ale dobře doplňuje mutantí svět, který už nutně potřeboval tenhle únik ze stereotypu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku